Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mennyi idő telt el, míg...

Mennyi idő telt el, míg egy-egy étkezést kiváltottatok?

Figyelt kérdés
Nemsokára kezdjük a hozzátáplálást, lassan fél éves a Manóm. Mennyi idő telik el általában, mire egy étkezésre csak ételt eszik, és tej már nem kell? És ha egy étkezésre (mondjuk tízórai) már megeszi a szükséges mennyiséget, akkor jöhet a köv. étkezés, mondjuk az ebéd, és így tovább? Mennyi idő telik el általában, mire eléri az ember, hogy 1, aztán menyni idő, mire 2 étkezést ki tud váltani, aztán 3 étkezést? Ezt hogy kell elképzelni? Egyszer csak annyit fog enni ebédre, hogy nem kell több tej? Vagy fokozatosan adjam, adjam, adjam, egyre többet? Mennyi időre leosztva érjük el az adott mennyiséget? Mekkora mennyiség az, ami már "elég" egy étkezésre? 150mili? Jaj, nézzétek el a sok kérdést, de akárhány hozzátáplálási útmutatót olvastam át, ezt sehol nem írják.
2014. ápr. 17. 22:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekünk hamar ment,de mondta a védőnő,hogy ha elfogadja és szívesen eszi,akkor nem kell sokat időzni vele.Így is lett.A tízórai úgy váltódott ki,hogy hétfőn kapott 3 kanál reszelt almát,kedden 6-7 kanált,szerdától meg már megevett egy teljes adagot,és onnantól almát evett tízóraira.Kb két hét múlva ugyanezt eljátszottuk a barackkal,majd szépen sorban bevezettem neki mindent amit lehetett.Fél évesen már csak reggel-este evett tápszert,de ez gyerekfüggő,ki mennyire szereti,szokja meg az új ízeket.Nekem szerette az "igazi" ételeket,de pl.a tápszert 10 hónapos korától már alig tudtam belediktálni.


3 gyermekes ismerősöm azt mondta mikor dilemmáztam hozzátáplálásnál,hogy mikor mennyit mennyi időn át,hogy "ha baja lesz tőle 4 kanáltól is baja lesz,meg fél üvegtől is" És igaza van!

2014. ápr. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én kb. havonta váltottam ki egy étkezést. Úgy csináltam, mint az első. Először 2 kanál reszelt almát adtam, aztán 5 kanállal, aztán amennyit kért, utána kapott tejet. Egy-két hét múlva már akkora mennyiséget evett (kb. 150 millit, úgy emlékszem), hogy már nem kellett utána tejet adni. Akkor ez az étkezés ki volt váltva, egy-két hétig gyümölcsöt evett akkor (a többi ételt már nem vezettem be kanalanként külön), aztán jött a következő evés kiváltása.
2014. ápr. 18. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!