Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ismertek olyan családot, ahol...

Ismertek olyan családot, ahol a gyerek annyi Kubut ivott, hogy besárgult? Ez káros?

Figyelt kérdés
Van ez a (talán 100%-os) gyümölcsös répalé, a Kubu. Egy ismerősünk hektó számra veszi a gyereknek, az meg annyit ivott, hogy sárga lett a bőre. Szerintetek ez nem káros? Van olyan ismerősötök, ahol szintén ez történt?

2014. ápr. 18. 17:55
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Én jártam ugy, hogy sütötököt sütöttem és a pici gyerekemnek is adtam, naponta, és nagyon besárgult tőle, azt ajánlotta a védőnő, hogy max. heti 1x-2x adjak neki. Ezt betartottam és le is ment a sárga szin róla. De szerintem nem jó, ha csak sárgarépa lét iszik, váltogasson (őszibarack,almalé) és ne csak kizárólag az pótolja a folyadékot a szervezetébe, hanem érdemes napi 2x adni csak neki ilyesmiket, a többi alkalom tea, vagy sima ásványviz legyen.
2014. ápr. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
ennyi idos a pici? es mennyi kubut iszik?
2014. ápr. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
16%

Ezt egy tudós kisérletezte ki magán. Napi 1 kg sárgarépát evett meg. Nézte a béta-karotin jótékony hatását. A kísérletet nem tudta befejezni, mert a mája felmondta a szolgálatot a bőre besárgulása után. Jelentsd fel az anyukát nyugodtan. A gyermeke túladagolás miatt életveszélyben van.


[link]

2014. ápr. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%
Annyi buta anya van, hogy az már fáj! Mindenhol a változatosságot hírdetik! Erre napi szinten tömi cukros kubuval, vagy sütőtökkel. Anemnormális!
2014. ápr. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%

Mi is jártunk így a sütôtök-répa túlzott bevitele miatt. (Lányom babakorában imádta, és mindig azokat ette legszívesebben.) Akkor vettem csak észre, hogy túl sok, amikor besárgult.

Azonnali répamegvonás és utána a tudatos mértékletesség segített.

Mivel a sárgaság a méreganyagok felszaporodására utal, szóval ha sokáig fennáll, akkor káros az egészségre. Mindenképpen tenni kell ellene.

2014. ápr. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen,van egy ismerősöm akinek a gyereke besárgult a sok répás lötyitől.
2014. ápr. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem kell összekeverni a túlzott karotinbevitel miatti sárgaságot a májkárosodás okozta sárgasággal, mert nagyon nem ugyanaz a kettő!

Ha sok répát meg tököt eszik a gyerek, akkor a karotintól lesz sárga, pont mint a répa vagy a tök.

Ha a mája károsodik, akkor meg a bilirubintól lesz sárga, először a szeme fehérje, majd a bőre.

Tehát ha répát eszik, nem azért lesz sárga, mert árt a májának, és emiatt megemelkedik a bilirubinszintje! Hanem mert a répában lévő színanyag sárga, ennyi.


És nem, a karotint nem lehet túladagolni, mivel a szervezet elég okos, és csak annyit alakít át A-vitaminná, amennyire szüksége van. Ami toxikus lehet nagy mennyiségben, az az A-vitamin. De mint mondtam, a karotin csak akkor alakul át a szervezetben A-vitaminná, ha nincs elég A-vitamin a szervezetben!


Ennek ellenére azért szerintem se kellene annyi kubut itatni a gyerekkel, hogy sárga legyen tőle.

2014. ápr. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Párom gyermeke is besárgult tőle. Jó ostobák voltak, hogy azt itatták csak a szegény gyereket.
2014. ápr. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
nálunk simán attól sárgult be,hogy szerette a répát, 7-8hónaposan,és emellett iszonyú fehér bőre volt...Aki a karotinról írt,jól írta..Mérsékelni kell a bevitelt és elmúlik..
2014. ápr. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!