Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tudnátok segíteni hozzátáplálá...

Tudnátok segíteni hozzátáplálással, etetéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy van már pár hasonló témájú kérdés felvetés, de sajnos nem találtam megoldást.

Kislányom 8 hónapos. Sajnos már nagyon kevés a tejem. Este-reggel szoptatom, de még akkor is ki kell egészíteni tápszerrel. Kb. 5 hónapos korában kezdtük az ismerkedést az almával, de odáig sosem jutottunk, hogy megszeresse. Nekem nem jött be az, hogy két szoptatás, vagy táp között próbáljam, mert, ha nem volt éhes, egyáltalán nem érdekelte.

Most 8 hónapos, de egyszerűen továbbra sem eszik... :(

Mindent, de tényleg mindent kipróbáltam már azok közül, amiket ehet és mindenféle formában... hidegen, melegen, hígabban, sűrűbben, anyatejjel, táppal... stb. Reggel kb. fél8-8 körül szopizik+táp, de utána 4 órán keresztül nem kér semmit. Gyümit se, semmit. 4 vagy akár 4,5 óra múlva is, mikor már éhes kb. 20-30 gr. főzeléket, majd hisztizve követeli a tápot. Úgy tudom, hogy a babák akkor nyitnak a szilárd felé, mikor a folyadék már kevés neki, de nála 8 hónaposan még ezt nem vettem észre. Simán el lenne még csak táppal. Foga még nincs egyébként jó súlyban lévő baba. Volt két hét amikor szépen el kezdett enni répa+krumpli főzit, ehhez tehettem utána mást is már 125gr-ot megevett, aztán volt egy éjszaka, hogy valamiért hányt és azóta újra visszaestünk oda, ahol el kezdtük.

Arra lennék kíváncsi, hogy, aki hasonló cipőben járt, hogyan tudtak ezen túl lendülni? Nyilván egyszer csak fog enni, de olyan szomorú vagyok már, hogy mindig lelkesen kitalálok valamit és mégse fogadja el. Arra is gondolok, hogy valamit elrontottam és az elejétől nem jól csináltam ezért az ellenállás...

Ja és még az is rátesz egy lapáttal, hogy a vizet, vagy bármi más folyadékot sem fogadja el. Folyadékkal kapcsolatban is kipróbáltam már jó pár dolgot. Előre is köszönöm, ha válaszoltok.


2014. ápr. 24. 14:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Bocs, de lehet, hogy nyersen fogok fogalmazni.

Túlerőlteted a dolgot. A gyerekek nem hülyék, ha éhesek, enni kérnek. Írtad, hogy a súlya megfelelő. Tehát eszik eleget (amire neki szüksége van, csak annyit...)

Az ivásról pedig az a véleményem, hogy az anyatejben és a tápszerben lévő folyadék bőven elég neki. (az én kisfiam 10 hónapos koráig nem ivott SEMMIT, csak szopizott, nálunk tápszer sem volt, mondjuk enni evett már korának megfelelően)

A gyerek megérzi, ha erőlködsz.

Reggeli után te kérsz valamit 4 órán keresztül? :)

Nem kell túlspirázni, csak kínáld meg időnként, ha nem kéri, hát nem kéri. Minél jobban erősködsz, annál nagyobb lesz az ellenállás. Hidd el, a gyerekek nem éheztetik magukat. Eljön majd az ideje.

Annyit tehetsz csak, hogy megadod a lehetőségét, hogy mást is egyen. Legyen jelen a családi ebédnél, ha látja, (és eheti már) akkor kínáld meg vele, vagy legyen a keze ügyében.

:)

2014. ápr. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy igazad van, hogy túl izgulom a dolgot, de ez nem volt mindig így. Abban is igazad van, hogy, ha éhes, eszik, nade akkor miért van az, hogy nem kéri a kanalas táplálékot, majd 180ml tápot ráeszik? Akkor mégis csak éhes. Ott pedig arra gondoltam, hogy reggeli után 4 órán keresztül nem kér enni, hogy a legtöbben reggeli és ebéd között 100-150gr gyümit oda tudnak adni a babának.

Ha csak szopizna a babám, nem izgatna egyáltalán a dolog, de nem akarom csak táppal etetni.

2014. ápr. 24. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!