Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ha nincs már sok tejem, nem...

Ha nincs már sok tejem, nem lehet egyszerre több étkezést is kiváltani? Muszáj a tápszer bevezetése fél éves babánál még?

Figyelt kérdés

Egyre kevesebb tejem van. Már 2 mellből szoptatok, de kevés. Nagyjából a tízórait már kiváltottuk, de délben és uzsonnakor is kéne már pluszt adni a kicsinek. 4,5 hónaposan kezdtük el a kóstoltatást, 6 és fél hónapos lassan már.

Nem szeretnék tápszert adni, tudom, hogy a tej fontos lenne még neki sokáig. Kiválthatom szinte egyszerre, vagy legalábbis kis időkülönbséggel még az uzsonnát és az ebédet?


Köszönöm a segítséget!!


2014. máj. 22. 06:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én babám tízóraira gyümölcs öt kap , ebédre krumplit és más zöldségeket.Utána mindig szopizik még de minimálisat. 6 hónapos ő is. Szóval ebédet már kell is adnod neki ha ti is korábban kezdtétek a hozzátáplálást. Sőt , mi 5 hónaposan kezdtük vagy nem sokkal utána.
2014. máj. 22. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem 2.5 hónapig gond nélkül volt tejem, gyarapodott is a fiam, aztán egyszer csak nem kérte annyiszor, nem fogyott de nem is hízott. Kipróbáltam mindent írattam tápszert is, de nem kérte már alapból a cumisüveggel voltak problémáink( 8 féle üvegünk van itthon)majd próbáltam fecskendővel, pohárral és komolyan mindennel semmivel sem kellett neki és 3 féle tápszerrel. Na aztán 4 hónapos lett gondoltam bánom is én kap kaját sütőtök délelött imádta, aztán 1 hét múlva napi 2 szer kapott barackot vagy sütőtököt vagy almát, aztán még két hét elteltével 3 szor kapott , most 6 hónapos 4-5 szer eszik + evés előtt mindig kap cicit. Sinlacot már kaphat a babád az átmenet a tápszer és a normál kaja között, és finom is szerintem. Én estére szoktam adni és reggeli alszik mint a kisangyal. Szóval nyugodtan adj neki annyiszor ennyi amennyit gondolsz. Nem mindegy, hogy egyszerre eszik meg nagy adagot vagy kétszerre eszik meg ugyan annyit. Én úgy szoktam erre gondolni, hogy pihentünk egyet az étkezések közben :D Védőnő orvos is tud róla és abszolút nem ellenezték.
2014. máj. 22. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2 vagyok. Nekem reggel tejpép+gyümölcs vagy csak gyümölcs (alma, barack, banán,HIPP vegyes gyümölcs, körte) kb. 200g, ebéd csirke mell 2-3dkg+zöldség (brokkoli, sütőtök, cukkini, tök, finom főzelék HIPP, répa, karfiol) 200g , uzsira az ebéd maradéka kb. 50g-100g, vacsira sinlac + gyümölcs.
2014. máj. 22. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a segítséget. akkor etetem nyugodt szívvel.
2014. máj. 22. 07:15
 5/5 anonim ***** válasza:
én nem értem ezt a tápszerellenességet, nem méreg az. úgy készítik, hogy j legyen a babának
2014. dec. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!