Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Baj, hogy csak vizet kap inni...

Baj, hogy csak vizet kap inni a 15 hónaposom?

Figyelt kérdés

15 hónapos babánk csak vizet és anyatejet iszik (napi 2-3szor szoptatok még). Tejet kapott már, de nem nagyon itta, így maradtunk a tejtermékeknél.

Ismerősök, rokonok nyaggatnak, hogy miért nem teáztatom vagy babakávé vagy bármilyen más ital.

A fogorvosom nekem a lelkemre kötötte, hogy csak vizet kapjon, mert minden mástól romlik a foga (még a 100% gyümölcslevektől is, mert abban meg a gyümölcscukor van túl töményen). Szóval nem tudom, adhatnék-e neki még valamit inni néha... másrészt meg azt sem akarom, hogy rákapjon és a vizet esetleg elutasítsa. Most remekül issza a vizet, nincs vele semmi gondom.


Ti hogy vagytok vele? Én vagyok az egyetlen anyuka, aki csak vizet ad a babájának?



2014. aug. 11. 14:31
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja még azt hozzátenném, hogy gyógyteákra azért nem gondoltam (édeskömény, kamilla), mert nincs mire adnom neki. A gyümölcsteákat meg akárhogy nézem, van bennük bőven cukor.
2014. aug. 11. 14:32
 2/8 anonim ***** válasza:

20 hónapos lányom van.Csak vizet iszik,mert azt szereti.

Babakorától azt kapott,most hogy nagyobb lett kínáltuk gyümölcslével,teával,kakaóval,tejjel, de igazán egyiket sem szereti,csak a vizet.

Amugy én a Pickwick gyerekteáját szoktam neki adni üresen,néha megissza azt is.

2014. aug. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Addig jó, amíg csak vizet iszik. Nagyon jól csinálod!
2014. aug. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem baj, örülj neki. Az én fiam is vizet iszik, sőt mi is 99%-ban csak vizet iszunk otthon. Miért kellene mással tömni egész nap?

Én nem zárkózom el tőle, hogy kapjon mást is, meg-megkostól teát, almalevet, de eddig nem igazán jött be neki. Csak örülök neki, hogy nem valami cukros löttyöt majszol egész nap (pedig nem vagyok az a nagy cukorellenes, mint itt sokan).

2014. aug. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Dehogy baj! Legjobb! A lányomat én is így szoktattam. Elsősorban az egészsége miatt, másrészt meg azt is figyelembe vettem, ha nem vagyunk olyan anyagi helyzetben, vagy esetleg elmegyünk kirándulni és kifogy az üvegből az innivaló, nehogy azért kiszáradjon mert nem hajlandó vizet inni. Hatásos volt, azóta sem iszik nagyon se gyümölcslevet se teát stb. inkább vizet. És nem azért mert nem adok neki hanem mert nem kéri. Már 4 éves. Most a második lányomat is így fogom szoktatni az biztos.
2014. aug. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi gond nincs ezzel. Kisfiam is sokáig szopizott, és addig csak vizet ivott, de azt is keveset.

Néha megkínáltam gyümölcs lével, de nem nagyon lelkesedett érte, én meg nem bántam.

Csak az elválasztás után (27 hónaposan) kezdett el inni tejes dolgokat (kakaót meg tejeskávét reggelire), azelőtt nem fogadta el azt sem (mondjuk nekem sokat szopizott naponta egészen az elválasztásig). A tejet simán nem issza meg.

Azóta is csak vizet iszik, nagy ritkán veszek neki valami gyümölcs levet, nem rajong érte, de ha néha megkívánja, akkor adok neki, de ő is inkább víz párti.

Én örülök neki, hogy nem nagyon issza a cukros löttyöket, a teát meg egyáltalán nem issza meg sehogy sem.

Szerintem teljesen jó a víz.

2014. aug. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
AZ én lányaim is csak vizet isznak, kapnak néha gyümilevet, szörpöt, de nagyon ritkán. EGy gond van, hogy az oviban nem kapnak csak ebédhez vizet, egyébként teát és szörpöt, amit nem igazán értek, hogy aki csak vizet kér az miért ne ihatna azt.
2014. aug. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom el sem fogad mást, 2 éves. Sem én, sem a férjem nem iszunk vízen kívül mást.
2014. aug. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!