Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Van itt olyan akinek nehezen...

Van itt olyan akinek nehezen fogadta el a babája az ételeket?

Figyelt kérdés
Mikor kezdted a hozzátáplálást, és hogy sikerült haladni? Mikorra fogadta el a gyermeked az ételeket? Mikorra sikerült étkezést kiváltani?
2014. szept. 2. 14:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Tápszeres vagy vegyesen anyatejjel és tápszerrel etetett babáknál 4-5 hónaposan lehet elkezdeni a hozzátáplálást, mert az ő emésztőrendszerük a tápszer miatt már "edzettebb".

Csak anyatejes babáknál 6 hónapos kor után lehet elkezdeni a hozzátáplálást.

Ha nem fogadja el (kilöki a nyelvével, stb.) akkor még nem áll készen a hozzátáplálásra, később érdemes újrapróbálkozni vele.

2014. szept. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Sok baba cicifüggő lesz és minnél később kezdik el a hozzátáplálást annál inkább nem érdeklik az új ízek. 2gyerekem van, a lányomnál majdnem 7 hónaposan kezdtem a kóstoltatást, 2éves koráig alig volt hajlandó enni,csak a cici kellett neki. Másodjára már ebből tanulva 5hónaposan kezdtem kóstoltattni a fiamat, tíz hónapos mindent szeret sokat is eszik, viszont cicizni már nem akar egy hónapja. Amint őszintén szólva nem bánok, elég kellemetlen volt a lányommal kimozdulni itthonról mert 5percenként ment a hiszti, hogy anya cici.....ez 2 éves koráig ment, mikor meguntam és elvettem tőle.
2014. szept. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!