Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért nem eszik a gyerek?

Miért nem eszik a gyerek?

Figyelt kérdés
Kisfiam most 1 éves és kb 3 hete nem hajlandó enni szinte semmit. Eddig nagyon jó étvágya volt, nem is tudtunk enni mellette úgy, hogy ne kunyeráljon állandóan még azután is, hogy ő jóllakott. De most még a száját sem hajlandó kinyitni, mondja hogy nem és ellöki a kezem. Nem sovány, jókedvű gyerek. Eddig imádta a gyümölcsöt is, most az sem kell neki. Igaz, 4 foga is jön egyszerre, erre is tippeltem, hogy talán nyomja az ínyét az ételt, de a pépeset sem eszi meg, és a korábbi kedvenceit sem. Bezzeg a joghurt és az édesség az nagyon megy, illetve menne,mert már nem akarok neki adni, hogy ne azon éljen. Mi lehet a gond?Eléggé aggódunk most már.

2014. szept. 22. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:
A fogzás csinál ilyen jelensèget hogy nem esznek.
2014. szept. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nálunk addig volt ez a gyenge étvágy,amig beteg volt. négy hét alatt felváltva jöttek a vírusok, betegségek. (hányós, fosós vírus, a "most divatos" torokfájós vírus, kézlábszáj betegség) és a kisörlőfogak áttörése is most volt.

még szerencse, hogy szopizni szopizik, de nálunk is mindent elutasított.

most elmúlt minden nyavalya, a fog is pihen, most kinéz mindent a számból :) :)


van ilyen időszak. adj neki pépeset. natúrjoghurtból és banánból tudsz csinálni egészséges joghurtot, ha jó érett a banán, olyan édes, mint akár a bolti agyoncukrozott aromázott joghurt!


sok folyadékkal kínáljátok, tea, víz mindig legyen a közelében.


gyümölcspürék, gyümölcspépek, levesek, főzelékek, amik puhák, azért ezekkel próbálkozni kell.


nálunk a tejbegríz, zabpehelykása, főtt, sült tojás, puha kenyérbél kicsi adagokban fogyott azért.


sokszor egyen inkább keveset, szerintem ha másfél két óránként egy kis falatkával megkínálod, összemajszolja a korábbi adag felét is.

2014. szept. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi, próbálkozom majd. Most 4 rágófoga jön egyszerre.
2014. szept. 23. 15:40
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiam is ilyen nagy étvágyú, de szerencsére nálunk a fogzàs sem zavar be! Édességet ne adj neki...és próbáld ki, hogy mi történik ha odaadod neki a kanalat! Egyik ismerősöm kislánya sem akart enni, és mérgében otthagyta az etetőszékben! Erre elkezdett kanalazni a kislány (persze nem profin)! :)
2014. szept. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Babám 2 nap múlva 1 éves és a kétségbeesés határára juttatott minket a nemevéssel. Már lassan szétbomlik a házasságom is, annyira nem bírom az anyósom tanácsait, pl. hogy azért nem eszik, mert igény szerint szoptatom. Hiába magyarázom neki, hogy már alig van tejem, mérem és tudom, hogy napi 2-3 dl vagy még annyi se, mindegy, múltkor is azért nem reggelizett, mert előtte megszoptattam. Akkor pl. 20 ml anyatejjel tömítettem el.


Na ez a bevezető. Én arra jöttem rá, hogy a gyerek önállósodni akar, de életveszélyesen. Nem azért fordítja el a fejét a főzeléktől, mert nem éhes, hanem mert ő szeretné kanalazni. Ez valószínű így van már 2-3 hónapja, csak most ért el egy olyan drasztikus szintet, hogy már nekem is le kellett esnie a tantusznak. Szó szerint kiragadja a kezemből a kanalat és próbálkozik, de nem sikerül neki. Hiába etetem 2 kanállal, az enyémből semmit nem fogad el, szorosan bezárja a száját. Ezért váltottam darabos kajákra. Egy időben banánon, almán, sült krumplin és hússzeleten élt. Most szerintem ezeket megunta, mert már ez se nagyon kell:( Próbálkozok újabb darabos ételekkel, de nem neki valók:( 4 foga van. A sonkaszelet szálas, öklendezik tőle. A fasírt külseje is száraz, inkább kilöki a nyelvével. Ha segíteni akarok, tiltakozik és nem hajlandó folytatni az önálló evést se. Ami nem száraz, az szétomlik a kezében, a pici darabokat elhajigálja míg csak 1 marad a kezében, azt megeszi. Ezért átköltöztünk a padlóra enni. Kikészültem teljesen idegileg. Már arra gondoltam, anorexiás. Már azzal is megvádoltak, hogy nem adtam neki mintát az evésre, mert nem mindig én főztem magunknak.

De most az ivással is elkezdte, amit az evéssel, ezért gondolok az önállósodásra. Imád inni vizet, gyümölcslevet. De ma már többször kiakarta venni a bögréjét a kezünkből. Ha itatni akarjuk, fordítja el a fejét, de önállóan szívesen inná. Persze nem sikerül neki.

Most arra jöttem rá, hogy egyszerűen ki kell bírni azt a néhány hónapot, amíg meg nem tanul ügyesen enni kanállal és nem lesz több foga, és ha addig nem erőszakoskodunk, akkor valószínű szeretni fog enni. Jó úton haladtunk afelé, hogy egy anorexiás kislányt csináljunk belőle az állandó erőltetéssel. Nem szabad. Még szopik, bár ez is kétségbe ejt, mert ezen él, de egyre kevesebb a tejem.


Már nem egyszer ordítoztunk egymással a férjemmel evésre készülődve, annyira kikészített a gondolat minket, hogy a gyerek éhen fog halni. Most kezdünk ocsúdni és megnyugodni, hogy valószínű nem pszichológiai problémája van a kislányunknak, hanem csak önállósodik. De nagyon jó úton voltunk ahhoz, hogy az állandó idegi feszültséggel megutáltassuk az étkezéseket a gyerekkel. Az én babám sose evett hatalmas adagokat, de mostanra ez napi 20-30 gramm szilárd ételt jelent, és ez rémületes. Azért 8-9 hónaposan eljutottunk a napi 100-130 gramm kajáig. Az se volt kevés, de hát emellett szopott, hízogatott. Most 2 hónapja szinte semmi hízás.

2015. márc. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
...az se volt sok...
2015. márc. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!