Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 6 hónapos csak szopis fiam,...

6 hónapos csak szopis fiam, miért nem akar még semmit megenni a szopin kívül?

Figyelt kérdés
Már kb 2 hete próbálkozom egyszer 1 nap két szopi közt. Volt mâr banán, alma, tejpép, répa, krumpli, de mindenböl csak 1-2 kanállal fogad el nagynehezen. Azt is inkább kiköpi, vagy kilöki a nyelvével. Miért hem eszik?
2014. okt. 28. 21:37
 1/10 hellcatlana válasza:
51%
Ne felejtsd el, hogy minden baba más, felesleges az átlagoz hasonlítani a fiad. Majd eszik, ha eljön az ideje, hidd el! :) nekem úgy tűnik, egyenlőre csak a szopit részesíti előnyben. De ha zavar vagy valami, akár az orvosod is megkérdezheted, hogy megnyugodj.
2014. okt. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jó lenne már ha enne és a szopik kezdenének csökkenni. :(
2014. okt. 28. 21:47
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
A jól szopó, cicis babák általában nehezebben kezdenek enni, de nincs ezzel semmi baj. Ha jól fejlődik, jó a súlya, akkor hagynám, diktálja Ő a tempót. Az én nagy cicis kisfiam eleinte csak almalevet fogadott el hozzátáplálásként, aztán szép lassan ment minden a maga útján.
2014. okt. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%
Hat hósan miért akarnád csökkenteni a szopikat? Fog Ő enni még eleget, nem kell rohanni ezzel.
2014. okt. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%

Hamarabb kellett volna elkezdeni a hozzátáplálást. Minél tovább szopik egy baba, annál nehezebben akar mást enni.

A szopinál csak szívni kell neki a tejet, de a hozzátáplálásnál ki kell nyitni a száját stb. Fáradságosabb, mint szopni.

Próbálkozz naponta többször is. A gyümölcsöt keverd keksszel, úgy jobban szokták szeretni.

2014. okt. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
31%

Teljesen egyetértek az utolsó válaszolóval. Én is csak szoptattam a nagyobbik gyerekem, de már 3,5 hónapos korában kapott almát. Utána 4,5 hónaposan bevezettem a glutént háztartási keksszel. 6 hónapos korában már kiváltottam egy étkezést. Szép dolog ez a kizárólagos szoptatás 6 hónapos korig, csak szerintem több a hátránya, mint az előnye. A kicsi augusztusban született, de a Télapó már almát fog hozni neki, akkor fog először kapni.

3,5 éves és 2 hónapos anyukája

2014. okt. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Off: Miért pont házatrtási keksz? (Összetevői: búzaliszt, cukor, növényi olaj, glükóz szirup, térfogatnövelő szerek (nátrium-hidrogén karbonát, ammónium hidrogén karbonát), só, aromák (karamell), lisztkezelőszer, antioxidánsok (borkősav, dikálium-diszulfát).)
2014. okt. 29. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
6-os: mert mi a hátránya, ha 6 hónapig csak szopik egy baba? A 4-es válaszoló miért lett lepontozva? Tökéletesen igaza van.
2014. okt. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom is nehezen fogadta el az ételt, lassan haladunk de hová is rohannánk. Az elején egy kanáltól is fintorgott ő is, és 1,5 hónap volt egy étkezés kiváltása. Én egyébként egy fajtát kóstoltatnék hosszabb ideig, hogy hozzászokjon. Türelmesen kínálgatni kell a saját tempójában és előbb utóbb el fogja fogadni.
2014. okt. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mikor kezdtetek a hozzataplalast? Ha most akkor nagyon sokfelet adsz neki.

Almat adj semmi mast. Ha napokig csak egy kanallal eszik akkor annyit, de ne valts masra, meg kell szoknia egy izt. Csak akkor valts, ha az almat mar biztonsaggal megeszi. Szopit sokaig nem fogsz meg tudni kivaltani. A nagyobbik lanyom tapszeres lett eleg koran, de 1,5 eves koraig a szilard etel melle meg igenyelte a tapszert. A kisebbik most 5 honapos es most kezdtuk az almat. Az elso par napban egy negyedet se evett meg, most viszont mar egy egesz is lemenne ha adnek neki. A mi vedononk is azt mondta, hogy ne varjuk meg a 6 honapot, hogy ne alljunk ott egy 6 honapos babaval, hogy meg semmit nem fogad el, mert akkor mar nem biztos, hogy eleg az anyatej neki. En babakent pl. 6 honap utan, mikor kijott az elso fogam abba is hagytam magamtol a szopit. Szoval megesik az ilyen.

2014. okt. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!