Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Azt mondta a védőnő, hogy a...

Azt mondta a védőnő, hogy a babának csak 2 éves kor után adjak tehéntejet. Szerintem ez badarság. Én a nagy fiamnak már 1 évesen adtam forralt tejet. Ti hogy vagytok ezzel?

Figyelt kérdés

2014. nov. 2. 15:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
56%
A mi védőnőnk és orvosunk 3 éves kort mondott és én be is tartom. Persze ételben kap kisebb mennyiségű tejet a 2 éves lányunk, de a minden napos reggeli-esti 5-6 deci folyadék az tejital.
2014. nov. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%
Ebben a kérdésben nem lehet igazságot tenni. Mi nem adjuk 1 éves korától a fiamnak, mert sokáig a sima tápszertől is előjött az ekcémája, ráadásul az apukáját felnőttként is kiüti a tej, piros foltokkal lesz tele tőle. Nekem nincs bajom a tejjel, sőt rengeteget meg is iszok, így mi úgy döntöttünk, hogy másfél éves kora körül megpróbáljuk a tejet, hátha nem lesz gond. De nem gondolom ördögnek valónak, ha valaki 1 éves korától adja. Bár abban biztos vagyok, hogy a tápszerekben, tejitalokban több vitamin van, így erre joban fogunk figyleni, ha már sima tejet kap.
2014. nov. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
58%
A mi védőnőnk és orvosunk 1 éves kor után javasolta a tej bevezetését. Fiamnak 1 éves kora után adtam is.
2014. nov. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
54%
En adtam volna neki egy evesen mar de nem fogadta el. Kb 15 honapos kora ota issza. 21 honapos. Teljesen egeszseges. Nalunk a csaladban senki nem se allergias, se semmi, igy jobban is mertem adni neki. Ha nalatok se volt gond akkor adjad. Kicsit mar tulzasnak tartom ezeket a korlatokat. Mint pl h edeset es semmit nem adunk a kicsinek mert art. Oke, ezzel egyetertek. De ha evekig nem kap semmi ilyet akkor majd nagyobb koraban ugyis ovi, suliban kap. Akkor viszont hirtelen nagy dozisban kerul a szervezeteben, ami allergiat okozhat stb. Lattam mar ilyet. Ezert idoben, mertekkel el kell kezdeni. :-)
2014. nov. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
27%

Mi már pici korunk óta kaptunk, és nem lett tőle senki beteg. A gyerekeim is kaptak 4-5 hónapos koruk után.

Inkább a természetes tehéntejet kapja, mint a mesterséges vacakokat,

Eddig egy év volt a határ, valakinek üzlet, hogy még későbbre tolják a határidőt.

2014. nov. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
31%
Még annyit: hogy a tápszerekben semmilyen TERMÉSZETES vitamin nincs, csak mesterséges. A tehéntejben viszont van kalcium és D vitamin.
2014. nov. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
44%
én 1 éves korátol bevezetem.
2014. nov. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
60%
Nyugodtan csináld úgy, ahogy a fiadnak is adtad. Túlzásnak tartom eddig kihúzni. Nyugodtan le lehet engem is pontozni mint a többieket, nem bánom. De nem tartom jó ötletnek, ha sokáig nem kapja.
2014. nov. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
51%

4-es, dehogynem lett a régebbi generáció beteg, tele vannak a felnőttek ételintoleranciával, emésztési zavarokkal stb... Az anyatejben található kazeinnek többszöröse található a tehéntejben, ezért ennyire allergén (az ételintoleranciák közül az egyik leggyakoribb a tejfehérje-allergia). És akkor még a többszörös laktózról nem is szóltunk, ami szintén emésztési zavarokat okozhat. A mai tehéntejek ráadásul sokkal rosszabbak a régieknél, alig van bennük tápanyag...


Kérdező, én védőnő vagyok. A hivatalos külföldi ajánlás alapján 2, de inkább 3 éves kortól ajánlott a tiszta tej adása, a feldolgozott tejtermékeké 1 éves kortól. Itthon azt tanítják, hogy 1 éves kortól el lehet kezdeni a tejtermékek bevezetését, csak ne a színtiszta tehéntejjel. Ha viszont van ételallergia a családban, vagy a babának van kiütésre, atópiára, ekcémára hajlama, akkor javasolt inkább kitolni a tej adását.

2014. nov. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Szerintem utolsó te az ötösnek írtál nem?
2014. nov. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!