Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » élete első kortyának hogy...

élete első kortyának hogy csináljak almalét? Vagy hol vegyek milyet? és hol kell vásárolni, pl gluténmentes babakekszet? Később meg gluténtartalmút?

Figyelt kérdés

a sparos babakeksz tojásos, azt nem merem megvenni, amikor tojásfehérjét nem ehetnek.

és a tejpépet ehetik rögtön első falatoknak? mivel az is "tej"..


2014. nov. 5. 08:29
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

lereszelsz egy hámozott almát és gézen átnyomkodod

a levét kiskanállal lehet adni, először 1 kis mokkás kanállal, 2. nap 2-vel, majd 3-mal

figyeled, minden rendben ( a többi majd később)

2014. nov. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%

huha.

mennyi idos?


Almat lereszeled, leontod a levet es kiskanallal adsz neki 3-4-et aztan masnap tobbet.


babakekszet minek? vegyel tejpepet, az tapszer+rizs+izesites, a HIPP nem annyira edes pl.

aztan vegyel gabonapepet, van csom ofajta, azzal bevezeted a glutent gyumolccsel, anyatejjel, vagy tapszerrel, de minden rajta vane zeknek a dobozan.


ezelek bevezetesere a legjobb ezeknek a pepeknek/uveges bebikajaknak a hasznalata, az allaga miatt is es mert megbizhato az osszetetele. Aztan kaphatja az otthon kutyultakat is.


Dm-ben sokfajtat talalsz, de a boltokban is van mindenhol ilyesmi.

2014. nov. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
és egyszerre csak 1 új dolog menjen- mert ha valamire rosszul reagál, nem tudod, melyik az
2014. nov. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"babakekszet minek? vegyel tejpepet, az tapszer+rizs+izesites, a HIPP nem annyira edes pl.

aztan vegyel gabonapepet, van csom ofajta, azzal bevezeted a glutent gyumolccsel, anyatejjel, vagy tapszerrel, de minden rajta vane zeknek a dobozan. "


mi az az ízesítés??van olyan, hogy HIPP ízesítéshez?


gabonapépek is vannak DM-ben? (én ott eddig csk üveges bébiételt láttam, meg tejpépet(de lehet nem jól néztem szét)


köszi eddig is, ma akkor csak egy kanalat adok lét, ma még nyugiban vagyok :)

mindjárt 6 hós lesz

2014. nov. 5. 08:41
 5/8 anonim ***** válasza:
33%

A reszelt almát átnyomkodhatod teaszűrőn. A kóstoltatást gyümölccsel/zöldséggel jobb elkezdeni (pl. alma, őszibarack, sütőtök), később jöhet a tejpép. De az nem azért tejpép, mert tehéntej van benne....

Nagy választék van babakekszekből is: Milupa, Hipp, Detki babakeksz, Babylove, stb.

Én (de ez csak az én véleményem) nem vagyok bébiital párti. 2-3 dl 300-400 forintba is kerül, ráadásul az összetevője víz, cukor és csak 10-20% gyümölcs, az is sűrítményből. Talán kicsit jobb minőség a Hipp, de drága. Inkább megveszem a rendes 1 literes 100%-os gyümölcslét 300 ft-ért. Az is sűrítményből van, de nincs benne cukor meg miegymás. Bár a gyerekem már lassan egy éves.

2014. nov. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Első kanál almalének én is lereszeltem almareszelőn az almát. Viszont én nem nyomkodtam át gézen először, mivel egy kiskanálnyit úgyis sikerül kipréselni, ha a kiskanalat belenyomod. De a géz tényleg tuti.

Tejpépek között is van amelyikben több, van amelyikben kevesebb dolog van (gyümölcsös, kakaós, sima magvas, stb.). Rajtuk van, hogy mikortól lehet adni, de te tudod, hogy hol állsz az ételek bevezetésében. Elég hamar el lehet kezdeni adni a babának amúgy, de csak olyat adj először, amiben olyan dolgok vannak, amiket külön-külön kapott már a baba. Én nem kezdeném egyből ezzel első falatnak, inkább gyümölcs, zöldség, rizs, husi és ha már nagyjából eszi a "rendes" kaját, akkor tejpépet, mivel elég édeskések, nehogy hozzászokjon az édeshez, mert akkor nehezebb lesz a főtt kajára szoktatni. Tehát, ha pl. már kiváltottad a reggelit, tízórait, ebédet, akkor tejpépet kaphat reggelire vagy tízóraira, de ne minden étkezésre.

A legújabb álláspont a gluténről az, hogy már 4-6 hónap között be kell vezetni (5 éve még nem így volt az első gyerekemnél, most a kicsinél már igen). Szóval nekem a védőnő azt a tájékoztatást adta, hogy a legújabb ajánlás szerint, amit ők kaptak az az, hogy napi fél háztartási kekszet (?) már adni kell a babának. Az én védőnőm azt mondta, hogy ő a háztartási keksz helyett inkább a babakekszet javasolja, azért az mégiscsak jobb minőségű a babáknak. Amúgy most megint nagy a megosztottság a glutén bevezetését illetően, elég nehéz megmondani a tutit, hogy mi a jó. Az első babám 8 hónaposan kapott először babakekszet, a kicsi már 5 hónaposan. Eddig egyik sem allergiás, de gondolom, hogy ez is egyéni dolog, ha a családban amúgy előfordul gluténérzékenység, akkor jobb vele vigyázni. Itt egy cikk amúgy róla: [link]

2014. nov. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszi

ma vettem rizstejpépet(amiben nincs glutén), valamint gabonapépet, sima tejpépet is(amiben viszont van)meg egy bébiételt almás-sütőtökös

me kaptam ismerőstől gluténes babakekszet, de olyan kis darabokban van, hogy azt lereszelni?


szóval ne a pépekkel kezdjem alma után?

hanem még gyümö, zöldségek?

de a bébiétel az jó nem?(csak mert hol kapo én őszi-, sárga barackot..meggyet, cseresznyét.ami nem tartósított..

2014. nov. 5. 13:01
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia, nekem még nincs gyerekem, de szerintem a fagyasztott meggy pl nincs tartósítva, csak fagyasztással. Ha kiolvad, olyan mint a sima meggy.

A bébiételek pedig jók szerintem, és drágák is, de ez van. Lehet sajátkészítésűleg is ugyanazt megcsinálni, pl sült sütőtök, sült/főtt alma, főtt répa... :)

Örülök ha picit segítettem!

2014. nov. 26. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!