Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Narancs, mandarin mikortò...

Narancs, mandarin mikortòl és hogyan?

Figyelt kérdés
Jön a szezonja, hány hòs kortòl adtátok a babátoknak? Milyen formában?

2014. nov. 27. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Tavaly decemberben volt 8 hónapos a kisfiam, falta a mandarint. A naranccsal egy kicsit később barátkozott meg, szokatlan volt Neki a savanyú íz.
2014. nov. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mostani javaslat alapján egy éves kor alatt nem ajánlottak a citrusfélék (meg úgy általában az egzotikus gyümölcsök, mert még zölden szedik le és különböző vegyi anyagokkal fújják le itthon, hogy megérjenek). A citrusfélék nagyon savasak én biztos nem fogom adni a babám egy éves kora alatt.
2014. nov. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én is első évtől adom csak majd a déligyümiket, citrusokat is, a hogyanját még nem tudom(le kell e húzni a girizdekről a héját, vagy nem, de gondolom pépesíteni nem kell 1 évesnek, max eldarabolgatom)
2014. nov. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az ajánlások szerint egy éves kortól lehet. De nekünk a védőnő és a gyerekorvos is szorulasra a fiam 4,5 hónapos korában. Csodálkoztam rajta, de bevált. Egy kis levet adtunk neki keksszel, gyümölcspéppel és nem volt tőle baja, nem volt rá allergiás. De ha nem lett volna nagyon szorulasos, akkor nem adtunk volna neki. Vagy ha használt volna más.
2014. nov. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
1. Vagyok. Azért nem eszik ennyire forrón a kását. Nyilván érdemes figyelni az ajánlásokat, de a mandarin, narancs csupa vitaminforrás. Nyugodtan lehet adni 1 éves kor előtt is, persze, nem ezekkel kezdve a hozzátáplálást. Én aztán követtem a táblázatokat, kivéve a mandarin, narancs és banán bevezetését. Azóta is rajong ezekért, és kicsattan az egészségtől. Ne görcsöljetek ennyire!
2014. nov. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez nem görcsölés. A narancsot nagyon savasnak tartom. Az én gyomromat is bántja, hát még egy babáét. Nemhiába vannak az ajánlások szerintem. Én is van azért amiben eltérek, de ezt a véleményt elfogadom.
2014. nov. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. nov. 29. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!