Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit adtok 10 oraira (uzsonnára...

Mit adtok 10 oraira (uzsonnára) 6 hónap körüli babának?

Figyelt kérdés
Egy hét múlva lesz 6 hónapos. Az ebédet már nagyjából kiváltottuk mert kevés a tejem, főzeléket eszik tejpéppel dúsítva. Mit adhatok majd neki délelőzt délután, ilyenkor télen amikor csak alma van? korte banan még min. egy honap...
2015. jan. 11. 23:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Én veszek neki bébiételt (őszibarackot, sárgabarackot) meggyet fagyasztottam a nyáron, az is van. Meg kap babakekszet is bele néha, úgy is más az íze. Sőt, sütőtökkel is keverem a gyümölcsöket.
2015. jan. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
En is uvegest adok.
2015. jan. 12. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
akkor aki maga készíti? :) tény így télen nem egyszerü.
2015. jan. 12. 07:58
 4/9 anonim ***** válasza:
banánt adhatsz már neki, én még narancs levét szoktam kifacsarni azt bele almába vagy banánba + 7 gabonás pép (ez 6 hótól adható) így laktató a gyümölcs is, amúgy üvegeset szoktam én is venni mellé, hogy változatos legyen, ilyenkor télen mást nem nagyon tudsz tenni :) ebbe a gabonába fél adagot az üvegesből, másnap a másik felét - uzsonnára tejpépeket kap - tízórai a gyümölcsös gabona
2015. jan. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Gyümölcs (korának megfelelő) rizzsel, rizspehellyel, zabpehellyel, 7 gabonás péppel, Sinlaccal, egyéb tejpéppel. Gyümölcs+zöldség, pl. alma+krumpli, cékla+répa, sütőtök+alma/répa/krumpli, stb. Végtelen sokféle változat van, ezeket esszük.
2015. jan. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
feher rizst mikortol lehet adni? elobb a gluten es utana a rizs? vagy a rizsben van gluten?
2015. jan. 12. 10:06
 7/9 anonim ***** válasza:
a rizsben nincs glutén, fehér rizset adhatsz neki 6 hós korától!
2015. jan. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
A 7 gabonás pép glutén tartalmú. Nekem a védőnő azt mondta a glutént fokozatosan kell bevezetni, napi 1 csapott mokkáskanál. Ha még nem kap 1 hónapja kis mennyiségben glutént naponta, akkor azért a 7 gabonás péppel nem szabad sűríteni. Meg abból egy adagot elkészíteni és megetetni a picivel. Vagy csak engem ijesztgetnek?
2015. jan. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

5-ös válaszolóhoz fűzném hozzá, hogy sütőtököt krumplival nem keverném. Egyrészt mert a sütőtök fincsi édes és önmagában is eszi a legtöbb baba, másrészt mind a sütőtök mind a krumpli magas szénhidrát és kalóriatartalmú.


8-as voltam.

2015. jan. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!