Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzataplalas megkezdese...

Hozzataplalas megkezdese utan,2 alvassal hogyan alakul a napirendetek?

Figyelt kérdés

Anyatejes,2x 1-1,5 orat alszik nappal, ejjel pedig fogzas miatt vagy 2 orankent cicizik,mert addig sir,mig nem kap. Nem lehet visszaaltatni. :-( nappal meg alig eszik deli fozi 100 koruli,cicizik,de megse ker enni 3 ora mulva,hanem elalszik 1,5 orara. A vacsi (cicin elalvas) szinten 4 ora mulva van. Este ugy almosodik el, es nem sir ciciert furcsi elott... nem ertem miert eszik ejjel 2-2,5 orankent ha nappal 4 orakat birja hiszti nelkul.... vagy pont ezert?


Szoptassam meg elalvas elott es utan is? Tanacstalan vagyok.



2015. jan. 26. 12:10
 1/4 anonim ***** válasza:

mikor van a utolsó teljes adag étkezés? mikor van alvásidő?


de előrelátva az az eglszben a sajnálatos, hogy nem éhség miatt sír, de te azzal "hallgattatod el" ha afoga jön gélt használsz ami nyugtatja az ínyét?

2015. jan. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

*nappal legyen meg a normál 5 étkezés.


am mennyi idős?

2015. jan. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

7,5 hónapos a fiam.


3-4 órát van ébren és 30-90 percet alszik. Pont ezért nem tudom tartani a napirendet (nem az órára való lebontásra gondolok), amit mindenki fontosnak tart, mert kell a gyereknek a kiszámíthatóság, a dolgok sorrendje... Eddig evés, játék, alvás hármas szépen ment a 2,5- 3 óránkénti 30 perces háromszori alvással. De 6 hós kora óta kész káosz.


Ha 3 órát van ébren és 30 percet alszik nyilván nem fog sok főzit enni a tízórai után, ellenben ha 4 órát van ébren és 90 percet alszik, akkor eltelik az a 3 óra a tízórai és az ebéd között. Egyébként csak 1-1,5 óra...


Vagy akkor hagyjam a fenébe a dolgok sorrendjét és etessek időre? És egyszer legyen ebéd ébredés után, egyszer meg játszunk 2 órát és csak aztán együnk?


De akkor az uzsonna is tök független lesz az alvásától...

Ha a gyerek nem akar napirendet tartani, akkor hagyjam a fenébe? Vagy akkor is kínáljam meg, ha nem éhes? Max 100 gr alatt eszik?


Jelenleg kb ez a napirend:

Reggeli szopi után 2-2,5 órával kínálom meg gyümivel és eszik 100 gr-ot.

Elalszik utána félórával, vagy másfél órával....

Ha korán ébred, akkor még az ebéd sincs kész és akkor megvárja míg megcsinálom, aztán ebédel. Változó, 100-200 gr éhség és ízlés függvényében. Plusz cici, ha kér. Mivel az ebéd laktató, így 3-3,5 óra múlva sem sír sose ciciért, így lerakom aludni, és van hogy 1,5 órát alszik.

Ébredés után jön az uzsi pép + szopi. Ebéd és uzsi között így van hogy 5 óra telik el.

Aztán lefekvéskor cici, ami 3,5-4 órára az uzsira van, ezért laktató az uzsi.


Most ebben az a gáz, hogy délelőtt 2 óránként délután 4 óránként eszik... És éjjel, ha rossz napunk van szintén 2 óránként.


Nyilván ha 30-60 percenként ébred, nem a cici az első, de iszonyú akaratos és képes karban, ringatás közben üvölteni 1 órát pár perc pihenésekkel...Fogínygél, nurophen, pelusellenőrzés, pocakmasszír minden megvan, de ha nincs történés ilyenkor mikor nagyon felébred, akkor üvölt, és ébren van 3 órát. :( Ha mázlink van 30 perc ringatással elalszik, de volt hogy utána ébredt 30 perccel megint...


De én most csak a nappali etetéssel vagyok gondban, mert az alvása miatt nem tudom szabályos időközökre beállítani az evést, csak ha órára tartom be a napirendet, nem pedig sorrendre.

2015. jan. 31. 11:23
 4/4 lili76 válasza:

Nekem így volt ma már 13 hónapos:

reggel 6-fél7 szopi kelés, először 10körül, később fél11-kor ebéd,nem volt tízórai mostanság sincs mindig mert akkor nem ebédel.

9-körül alszik vagy is ebéd előtt.

Majd fél12 felé tettem le aludni evés után 1órahosszával hogy emésszen.

Kelés után nincs szopi ha nem gyümölcsös tejpép és utána szopi.

Vacsi 6-fél 7 tejpép

fürdés szopi alvás.

Én éjszaka 3felé szoptatom majd 6felé a többi felkelésnél visszaaltatom ugy hogy hasra teszem a sötétben és a kezem a hátára teszem.

Nem szólok hozzá.Nem veszem fel csak visszafektetem.

2015. jan. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!