Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ti milyen ételeket adtok...

Ti milyen ételeket adtok babátoknak?

Figyelt kérdés
Babám 6 hónapos, már sokfélét eszik, de nem merek csak üveges ételt adni neki, mert hallottam, hogy egy kisbaba a céklától nitrit mérgezést kapott. Mi a véleményetek erről?

2015. ápr. 14. 13:45
 1/8 anonim ***** válasza:
az, hogy céklát csak üvegeset kap, de minden mást a zöldségesnél veszek neki, cékla képes leginkább megkötni a nitrátot ezért veszélyesebb a többi zöldségnél, szóval nyugodtan adj neki minden mást frisset, csak céklát ne
2015. ápr. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
akkor ne adj neki gyökérzöldséget. én kertben magam által termelt dolgokat adok neki főként, ami nem terem meg, azt meg mirelitként megveszem és megfőzöm. Gyümölcsösöm nincs, körtét, almát a boltban (sparban) veszek. 9 hós amúgy.
2015. ápr. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

En meg csak fozok nekik, nem veszek uveges bebietelt, ugyanis abban nem tudom, mi van. Raadasul gyanus, h ezek az uveges bebietelek jo sokaig elallnak...nyilvan a rengeteg tartositoszer miatt. Ugyh en inkabb fozok nekik: csirket, sutotokot, edes burgonyat, cukkinit, krumplit, repat stb. es ezeket pure formaban kapjak. Az enyemek mar 8 honaposak elmultak, ugy bevezettunk fuszereket is: kakukkfu, koriander, petrezselyem, majoranna, rozmaring.

Ceklat eddig egyszer adtam nekik, azt is en foztem krumplival vegyitve. Nem lett semmi bajuk tole.

2015. ápr. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 kloetta ***** válasza:
Én csak főztem rá, mindent én csináltam neki, sokkal egészségesebb friss gyümölcsből és zöldségből szerintem. A cékla is mehet, krumplit adj hozzá és ne használd el a főzőlevét, ennyi a titka.
2015. ápr. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

az én fiam 8 hós.

már evett répát, krumplit, almát, sütőtököt, őszit, fehérrépát, gesztenyét, meggyet, körtét, spenótot, édesburgonyát, céklát, brokkolit, húst, durum tésztát, rizst. ezeket minden hogy keverem.

én üvegesbe csak az őszit adtam neki mert itt még mirelitbe sem találtam, majd szóltam és rendeltek "nekem". tehát főzök neki. minden pépesítek, sajnos a darabostól még öklendezik.

2015. ápr. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

én is csak üvegeset adok a féléves kisfiamnak, majd ráér még enni az én főztömből. :) most már jönnek a friss zöldségek és gyümölcsök, úgyhogy hamarosan eljön az az idő... várd meg te is a frisset, járj ki a piacra, mari néni biztos nem műtrágyázta sz***á a kevés répáját-borsóját!

egyébként sokan vannak még így, hogy üvegest eszik a gyerekük. a babáknak meg semmi baja, sem most, sem pár évesen. pánikkeltés, meg "szar anya vagy, amiért nem főzöl neki minden nap".

2015. ápr. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

mint ahogy évszázadok óta eszik az otthoni kosztot, piacos zöldségekből, és senkinek semmi baja...azért mert volt egy mérgezéses eset, nem kell következtetéseket levonni a friss idényzöldségek ellen...

Az üveges is éppúgy lehet ártalmas, csak épp egy zsák pénzért nem beszél róla a NÉBIH.

A legbiztosabb ha magadnak megtermeled, ha van rá lehetőség.

2015. ápr. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az üveges is éppúgy lehet ártalmas, csak épp egy zsák pénzért nem beszél róla a NÉBIH. = erről beszéltem, pánikkeltés... konteó, mindmeghalunk, egyebek
2015. ápr. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!