Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 11 hónapos kisfiam most...

KKati81 kérdése:

11 hónapos kisfiam most próbálom szoktatni a kanálhoz, hogy megtanuljon egyedül is enni. Van valami ötletetek hogyan tudnám jobban rávezetni a kanál használatára?

Figyelt kérdés
Egyenlőre a kanalat a szájába teszi és nyalogatja. Igaz nemrég kezdtük, ügyes, biztos magától is megtanulja.

2015. máj. 11. 16:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Így kezdődik pontosan, ahogy csinálja. :) Ültesd le a földre, ahol nincs hideg, tegyél elé egy joghurtot, kanál a kezébe, aztán hajrá. Nem baj, ha lassan eszik, vagy ha sok kifolyik. Így tanul. Lényeg, hogy valami finom legyen, amit szeret, és legyen kajaidőben mindez.
2015. máj. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amikor etetettem tettem neki is kanalat, egy ideig nem igazán érdekelte hagyta hogy etessem. Majd hónapokkal később ő is el kezdet próbálkozni. Talán 17 hónaposan kezdte érdekelni komolyabban addig csak nézegette játszott vele.
2015. máj. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva én nem szeretem, ha minden kajás, így én etettem. Aztán úgy másfél évesen követelte, hogy kapjon ő is kanalat a kezébe. Majd úgy 21 hónaposan csak úgy volt hajlandó enni, ha egyedül eszik. Ha segíteni akartam, nem volt hajlandó megkóstolni sem. Ja, és az előkét se tűrte.
2015. máj. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Féléves kora óta kap kanalat.14 hónapos és tud enni egyedül...ha akar :) Jól csinálod hagyd hogy ismerkedjen vele.Add a kezébe és vezesd oda a szájához a kezével.Majd ha akar ő is fog egyedül enni :)
2015. máj. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat! :) Akkor próbálkozunk tovább és hagyom hagy jöjjön rá magától. Még most nagyon lefoglalja hogy olyan dolog van a kezében ami eddig nem volt. Gondolom ha már nem lesz akkora újdonság, esetleg belemártja az ételbe is. :)
2015. máj. 12. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!