Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Székrekedés a joghurttól?...

Székrekedés a joghurttól? Tapasztalt ilyet valaki?

Figyelt kérdés
Székletlazítóként ajánlják, de a kisfiamnak durva szorulása lesz tőle, bogyósat kakil utána, erőlködve. Ez lehet allergia jele? De úgy tudom, akkor az ellenkező hatású lenne, nem hasfogó. Mitől lehet ez? Van-e rá megoldás? Tágabb családban sincs ételallergia, egyik részről sem. És tutira a joghurttól van. Sajttól, üveges tejbegríztől nincs ilyen problémája.
2015. jún. 15. 12:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Pedig a sajt az, ami "fogja" a székletet.
2015. jún. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az összes joghurttól ez van?

Nem lehet, hogy csak egy bizonyos fajtától?

Allergia esetén inkább menne a hasa, hányna vagy kiütései lennének.

2015. jún. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
tEJALLERGIÁS GYEREKEMNEK BRUTÁL SZORULÁSA VAN A TEJTERMÉKEKTŐL.
2015. jún. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Alapvetően az emberi szervezet nincs "hozzászokva" a tejtermékekhez, persze mindenki szervezete máshogy reagál.
2015. jún. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Előfordulhat. Az én kislányomnak a tehéntejtől van szörnyű szorulása, 3-4 nap után iszonyú keményeket bogyózott tőle, ráadásul szinte fehéreket. Bocs, de olyan volt majdnem, mint a száraz kutyakaki. A doki szerint a calcium miatt lehet. Ezért előfordulhat joghurtnál is.

Nekem is furcsa volt, mert én is azt gondoltam, hogy hasmenése lesz tőle, ha nem bírja.

2015. jún. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja, és egyéb tejterméknél nem vettem észre hasonló szélsőséges hatást, de az is igaz, hogy ritkábban kap, egymást követő napokon nem. Az esti tejitalától nincs szorulása.
2015. jún. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Pontosan milyen joghurtról beszélünk? Sima natúr joghurt, vagy mindenféle "jóval" megpakolt ízesített?
2015. jún. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

sima danone joghurt.

a trappista sajttól, kefírtől, rossmann tejbegríztől nincs problémája, egyedül ez a joghurt, ami megfogja szegényt. színre-szagra ugyanolyan, mint máskor, viszont elég kemény, bogyós. most pár hétig nem adok majd neki, aztán meglátjuk.

aki írta, hogy az allergiás gyerekét megfogta: ez tejfehérje vagy tejcukor érzékenység? nem jött volna már elő a tápszertől? (egy barátnőm kisfiának már akkor kiderült, valami spéci tápszert kellett ennie). mert az enyém ha-t kapott, hat hónapos kora óta meg a sima tápszert.

köszönöm mindenkinek a választ!

2015. jún. 15. 16:23
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem, nem jött elő a HA-s tápszertől. Telítődnie kellett a szervezetének és csak utána okozott gondot. Nehezen is jöttek rá, mert nem tipikus tünet a székrekedés. Tejfehérje egyébként. A tejcukor nem tud szorulást okozni.
2015. jún. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is a tejitaltól HA-s tápszertől nem volt semmi baja, csak a rendes tehéntejtől. Nem mentünk tovább kivizsgáltatni, mert a többi tejterméktől nincs ilyen akut problémája. Azt gondolom, hogy nem a tejcukor, mert attól talán menne a hasa, inkább a tejfehérje lehet a ludas a dologban.
2015. jún. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!