Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 10 hónap körüli babátok mit...

10 hónap körüli babátok mit és hányszor eszik egy nap, leírnátok?

Figyelt kérdés
Csak kiváncsi vagyok, másnál hogy néz ki a napirend. Az én kislányom már majdnem mindent eszik, és tápszeres 6 hetes korától. Köszönöm, ha leírjátok.
2015. jún. 17. 07:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szia! Kisfiam ebredes utan.kap 210 ml tapszert, 1-2 oraval kesobb velem is eszik gyumolcsot, virslit vagy vajaskenyeret, csak tej nem lehet benne mert allergias. Ebedre azt kapja amot mi, kesobb os eszik ugyanebbol, aztan setnal eszik meg egy kiflit vagy egy linzert(tejmenteset). aztan este furdes utan tapszer :) es az evesek kozott egesz nap szinte alszik csak del korulalszik egy nafyot meg neha kicsit delutan ;)
2015. jún. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_.. a második válasz az enyém :) tejtermékeket nem kap mert apuka allergiás ìgy nem kaphat még...
2015. jún. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Okés, már kezd körvonalazódni... :)

A lényeg, hogy nekem is hasonlóan eszik, mint a Tiétek, csak nekem reggel tápszer, aztán tizóraira gyümölcs, aztán mikor dél körül leraktam aludni, előtte még igényelte a tápszert, nem sokat, csak hogy elaludjon rajta. Lehet, hogy csak megszokta, hogy ezen alszik be.Aztán felkelés után volt az ebéd. És most változtatni akarok, hogy lefekvés előtt ebédet fogok neki adni, már nem kap tápszert napközben sem.

Csak hát ugye a cumisüvegen simán elaludt, most hogy rendesen kajál kiskanállal, hiába lesz jóllakva, de tuti lesz egy óra az altatás. :) De hát ez van, nem ehet örökké tápszer. :)

köszi Nektek :)

2015. jún. 17. 10:41
 4/16 A kérdező kommentje:
Azzal a hipp rizskoronggal még nem találkoztam, hol vehetek olyat? :)
2015. jún. 17. 10:42
 5/16 anonim ***** válasza:

Szia! Pont most valaszoltam egy masik kerdesre is ezzel kapcsolatban, ugyh bekopizom azt a valaszt :)


"Nekem 10 honaposak az ikreim. sajnos meg nincs foguk, es a kisfiam oklendezik a darabos eteltol, igy kenytelen vagyok meg teljesen turmixolni nekik az etelt. 3-szor kapnak rendes etelt. Mindig en fozok nekik. Reggelire: bebi zabpelyhet, vagy bebi muzlit gyumolccsel, ebedre: foetelkent, amit eppen foztem, szinte mindent kapnak mar (husok: csirke, marha, hal, pulyka, zoldsegek: krumpli, edesburgonya, sutotok, cukkini, borso, repa, brokkoli, cekla, valamint rizs, barnarizs, tesztafelek) es desszertkent gyumolcs: alma, szilva, barack, banan, avokado, sargabarack, korte. Vacsorara szinten foetel es gyumolcsdesszert. Az etkezesek kozott pedig tapszert kapnak tizoraira es uzsonnara. elofordul, h reggel rogton ebredes utan isznak tapszert, illetve este lefekves elott is.


Neha szoktam nekik joghurtot, meg turot adni, amivel osszeturmixolom a gyumolcsoket.


A pureket szoktam fuszerezni, m enyhe mennyisegben ehetnek majorannat, petrezselymet, koriandert, kakukkfuvet, fahejat."

2015. jún. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Előzőnek:

Akkor Te nem reggel és este adod nekik a tápszert, hanem napközben.

Én már szeretném, ha csak reggel és este kapná.

Amúgy a kislányom is nagyon sok mindent megeszik, és amennyire szerette a bébékajákat, most már nem igazán akarja megenni, csak egy-két félét, inkább én főzök neki.

2015. jún. 17. 11:59
 7/16 anonim ***** válasza:

Az ikres anyuka vagyok megint...


Legtobbszor isznak egy kis tapszert reggel es este, de mar ra vannak allva a reggelire es tudjak, h azt kapjak. Tizoraira, meg uzsonnara egesz nagy mennyisegu tapszert meg szoktak inni, m szomjasak. En nem vagyok a gyumolcslevek es teak hive, ugyh a foetkezesek alatt vizet adok neki, egyebkent pedig a tapszert isszak. Es este lefekves elott szoktak meg tapszerezni, de azt csak az elalvas miatt, m igy lenyugszanak.

2015. jún. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Na pl. ma 1-kor adtam neki ebédet, csak hát nem evett belőle olyan sokat, igy még kénytelen voltam megkinálni tápszerrel is. De nagyon kóma volt szegénykém, majdnem bealudt az etetőszékben. :)


Tényleg, ha nem eszi meg az elkészitett kaját akkor adtok másfélét, üvegeset, vagy valaimihideget még utána?

2015. jún. 17. 14:05
 9/16 anonim ***** válasza:

#5-os es #7-es vagyok :) Nalam is elofordul, h nem eszik meg azt, amit fozok. Mar kitapasztaltam, h mi az, amit nem szeretnek. A brokkoliert, meg a karfiolert egyik babam sincs oda, igy azt nem adok nekik. Minden mast megesznek. A kisfiam nem valogatos, es hal`istennek nagyon jo evo, igy vele nincs gond :) A kislanyom finnyas egy kicsit, igy neki el kell vonni a figyelmet etetes kozben. Ha van vmi jatek a kezeben, akkor automatikusan kinyitja a szajat es megeszi az etelt, m a jatekra figyel :) A kislanyomnal elofordul, h a foetelt nemeszi meg, viszont a gyumolcspuret utana mindig. Szoval legalabb azzal jollakik, es a kovetkezo foetkezesnel pedig mar ehes es eszik rendesen.


Uveges etelt en csak akkor adok nekik, ha nem volt idom fozni, tehat csak nagyon vegso esetben.

2015. jún. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

A brokkolival mi is hasonlóképpen vagyunk. Már nem is próbálkozom vele.

Néha ha már nagyon nem akarja megenni, akkor adok utána egy kis kiflit valamivel. Nagyon hangulatfüggő a dolog, mikor mit óhajt a kisasszony. :) De a játék közben nem rossz dolog kipróbálom, eddig nem merészeltem ilyet csinálni, hogy csak a kajára koncentráljon. :)

Igyekszem azt adni amit én főzök, ma pl. paprikás krumpli volt virslivel (enyhén fűszereztem csak), hát nem volt elájulva tőle. :) De pl. a házi pizzát (én dagasztom itthoni paradicsomszósszal) imádja, elcsipegeti.

Jövő hónapban megyünk vele nyaralni, nem bánnám, ha ott is tudnék adni neki sok mindent csipegetni, nem cipelnék itthonról kaját, ha nem muszáj, csak üvegeset.

2015. jún. 17. 15:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!