Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Sokat kuszkodok az ikreimmel,2...

Mcferrin kérdése:

Sokat kuszkodok az ikreimmel,20 honapos fiukrol van szo. Keson nottek ki a fogaik, emiatt sokaig turmixoltuk nekik az etelt, most viszont szeretnenk darabos kajara valtani. Meg a hipp 1-3 eveseknek verziojat sem eszik. Tapasztaltatok hasonlot?

Figyelt kérdés

Valoszinuleg keson kezdtuk el atszoktatni oket, es ketten egyutt osszejatszanak. Ha az egyikuk megkostolja az etelt, es latja, hogy a masik alapbol eltolja, akkor o is feladja es nem fog tovabb enni. Keksszel probalom motivalni oket, hogy akkor nem kapnak a vegen, ha nem eszik meg az ebedet. Sajnos ez sem tunik tul sikeresnek, mert eddig 1-2 hetig az egyikuk gyonyoruszepen evett, es huzta a masikukat, de most az a gyerkoc lazadt be, aki eddig szepen evett. Szoval most orulhetek, ha a rosszulevo eszik 5 kanalnyit, a masikukba beleimadkozni sem tudom, teljes lazadas van.

Nagyon el vagyok keseredve, nem tudom hogy legyek-e veluk annyira kemenykezu, hogy az ebedet adom vacsorara is, es ha nem eszik meg, igy tegyem le oket aludni. Segitsetek kerlek, ti fektettetek mar le oket ehesen, ugy hogy a tapszeren kivul nem ettek aznap semmit?



2015. jún. 19. 19:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálam zöldségekből préselt "keksz" törte meg a jeget. Egy vegán étteremben vettem, de házilag is lehet készíteni, ha rákeresel hogy zöldség kréker, találsz egy csomó receptet.

Illetve amiért le fognak pontozni, de nekem bevált: sült krumpli, tészta, halrudakkal tudtam először rávenni, hogy más ízt próbáljon, aztán onnan tértünk át óvatosan a zöldséges ételekre, hogy a megszokotthoz kapott zöldségszószt, hogy szokja az ízt, aztán jött a főzelék.

Gyümölcsöknél meg az együtt vásárlás, pucolás segített. Most szezon van, nagyon finomak, vegyetek mindenfélét a piacon.

2015. jún. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy erőltetni nem szabad. Az én babám 3 hónapig lázadt, csak szopizni akart 10 hónapos korától kezdve, én azt hittem éhen hal, mert az idegtől apadt a tejem, viszont semmi más nem kellett neki, csak az anyatej, de az is csak szopizva, pohárból nem. Tápszert se fogadott el. Nekünk komoly terápiás munka volt túlélni ezt az időszakot. Segítséget is kértem és egy neves szoptatási tanácsadó segített. Az egyik legfontosabb a mintaadás volt. Anélkül, hogy erőltettük volna, a gyerek előtt kellett ennünk. Plusz azt kellett ennie, amit mi is (oda volt a gondosan elkészített bio babaétel, amit csak neki csináltam mindig). Át kellett váltanom darabosra, ami fura volt neki, de ő nem hagyta magát etetni, egyedül akart enni és mivel a kanállal nem talált be a szájába, maradtak a darabos ételek. Ezek azonnal repültek a földre, így az idegösszeomlás határán úgy döntöttem, inkább leköltözünk a földre enni. Egy nagy tálcára készítettem minden féle ételt (gyümölcs, zöldség, kalács, kenyér, hús, stb...) neki való darabokban és mindannyian, a férjem és én is és a baba is arról az egy tálcáról ettünk a földön kb. 2 hónapon át. Imádta. Már messziről sprintelt a tálcához, ha behoztam. Eleinte csak játszott az étellel. 4 napon át nem igazán akarta enni. Aztán megtört a jég. Nekünk a mintaadás volt a feladatunk. Ettük előtte ezeket az ételeket. És tényleg megtanulta. Utána már az asztalnál sem az volt az első, hogy a földre hajítsa az ennivalót. A legfontosabb a mintaadás volt és az, hogy erőltetni semmilyen formában nem volt szabad az evést.
2015. jún. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én a lányommal kb. egy éves korától közös tányérból ettem :) Ő sem volt nagy evő, ha olyan kaja volt, amiből mindent ehet, rápakoltam egy nagy tányérra és ettünk együtt. Ő mutatta, melyikből kér, én meg pakoltam a szájába - közben meg evett kézzel is. Mondjuk én ezt engedtem már 8-10 hónapos korában is, hogy kóstoljon mindenből, amiből lehet, 10 hónaposan már rendesen ette a rakott zöldbabot - tejföl nélkül :)
2015. jún. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!