Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan pépesítitek babatoknak...

Hogyan pépesítitek babatoknak a gyümiket, főzelékeket?

Figyelt kérdés
Sajnos nincs tapasztalaton. Vizet tesztek a gyümölcshöz a botmixerbe vagy csak magába turmixoljátok? Esetleg ha tudnátok jó receptet, megköszönném. Kislányom 6 hónapos. Most kezdem a hozzátáplálást.
2015. júl. 23. 15:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Főtt kajához egykis főzőlevet, gyümölcshöz egykis forralt vizet teszek. Nem sokat, csak ne legyen fojtós.
2015. júl. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
az én lányom is 6 hós, én már pár hete kostoltatok. Gyümihez nem teszek semmi folyadékot, azt üvegreszelőn pürésitem. A zöldséghez pici főzőlevet adok. A répát nem eszi amit én készitek ezért vettem üvegest, azt jobban szereti. Ma ezt kevertem egy kis krumplival plusz mellette sütőtököt is adtam. Hát nem volt elragadtatva tőle.
2015. júl. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ditta323 ***** válasza:
Turmix gépbe raktam még nem volt foga. Gyümölcshöz sose adtam vizet.
2015. júl. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nekem olyan turmix gépem van, amihez van aprító fej is. Úgy 2-3 dl fér el benne, pont jó arra, hogy a babámnak aznapi és másnapi ételét elkészítsem. A botmixer (legalább is az enyém) nem visz el egy csomó mindent, pl ha csak egy ujjnyi valamit főzök lábosban, legalább még egy ujjnyi vízzel fel kell öntenem hogy elvigye..

szóval én nem botmixert használok. Az aprítóval tudok zabot őrölni egyszerre, vagy turmixot készíteni, imádom, a jobb kezem.

De még így is előfordul hogy valami annyira száraz, hogy kell hozzá valami folyadék. Én főzőlével, vízzel szoktam megoldani.


Én rengeteg receptet kigyűjtöttem anno, de mivel kertem van, jó hamar félre is dobtam, és általában olyan dolgokat kutyulok össze, amik épp teremnek a kertben.

Holnap például cukkinit és paradicsomot főzök, bele teszek egy kis csirkemellett - ez utóbbit mindig megfőzöm a húslevesbe, még fűszerezés előtt kiveszem és 20 dkg-os adagokban lefagyasztom. Így mindennap csak bele dobom a pépbe...Ugyanígy teszek a rizzsel, azt jégkockatartóba szoktam fagyasztani...szóval egy kis főtt zöldség, csirke husi, rizs, összekever: a cukkini elég híg, nem kell vizezni, és már kész is a holnapi ebéde.

A gyümölcseihez főtt zabpelyhet adok (két percig kell főzni) de ez gluténnak számít...ha csak alma van, ahhoz joghurtot teszek különben nem viszi el az aprító...ha már kerül bele barack is vagy hasonló lédús gyümölcs, úgy már elviszi. Ha nagyjából összepürésítette, akkor teszem hozzá a zabot, hogy biztosan bele tudja darálni.

2015. júl. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm!
2015. júl. 24. 07:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!