Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 6 éves gyerek nem eszik...

6 éves gyerek nem eszik darabos ételt, mik lehetnek ennek a következményei?

Figyelt kérdés

Az oviban,ahol gyakorlaton vagyok van egy kislány,aki egyszer kiskorában félrenyelt,majdnem megfulladt és azóta a szülei nem mernek neki darabos ételt adni.Reggel fél 10-re hozzák oviba(reggeli után) és ebéd előtt el is viszik,hiszen az oviban nem tudnák megoldani az etetését.Jövőre megy iskolába,ott már nem tudják hazavinni szerencsétlen gyereket,mikor étkezés van.

Normális az ilyen szülő?Gondolom visszaszoktatni sem lesz olyan egyszerű,mikor majd muszáj lesz.



2015. júl. 30. 15:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális az tuti.
2015. júl. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az étrendnek rendkívül nagy hatása van az állkapocs fejlődésére is.
2015. júl. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ma már nagyon kevés a normális szülő.
2015. júl. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én kb 1 hétig ettem pépeset, de utána annyira fájtak a fogaim, hogy napokig alig bírtam elrágni a rendes kaját.

Tuti nem normális ez... kell afogaknak, az állkapocsnak, hogy rágjon az ember.

2015. júl. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

a férjem 15 éves koráig nem mert darabosat enni, mert kétszer majdnem megfulladt... joghurtokon, krémdesszerteken, krémlevesen élt....50 kg volt.

most jutottunk el oda, most!! 33 évesen, hogy már eszik mindent, de nagyon alaposan megrágja. a fiunk 1,5 éves, ha kicsit kohogni kezd evés kozben, a férjem már kapja is ki a székbol....folyamatosan pánikban van. pedig, ot annak idején a szulei pszichologushoz is hordták...de nem sokat segitett.

2015. júl. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Biztos vagy benne, hogy nem mernek neki adni a szülők? Nem lehet, hogy a gyerek nem mer vagy nem akar darabosat enni? Lehet, hogy a szülőknek amúgy segítségre lenne szükségük, el kellene menniük egy jó gasztroenterológushoz, aki felvilágosítja őket a kockázatokról, meg egy pszichológushoz is. De ez nem a te problémád, azt hiszem.


Elég durva kérdésnek tartom a részedről, hogy normális-e az ilyen szülő. Szomorú, hogy egy leendő óvónő így tudja ezt fölfogni. Nem tudsz róluk semmit és meg se próbálod átérezni a helyzetüket (amiről amúgy se tudsz semmit...). Segtíséget vagy tanácsod adni eszedbe se jut, a kérdésed sem erről szól, csak nemnormálisozol a magas lóról. Nem te vagy véletlenül az a leendő óvónő, akinek egy "neveletlen" kislány van a csoportjában, akinek időnként a fenekére szoktak csapni a kolléganők? És kérdezted, hogy szerintünk ez oké-e?

2015. aug. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó!Tudom,hogy a szülők nem adnak neki darabos ételt kisebb korától fogva,azt,hogy egyébként megenné-e,szerintem a szülők sem tudják!Át tudom érezni a helyzetüket természetesen,de van egy teljesen egészséges,gyönyörű kislányuk,akinek hál'istennek semmi baja nem lett,de így viszont lehetnek problémái a későbbiekben.Ha nem tudják feldolgozni a történteket forduljanak pszichológushoz segítségért!És igen,tudom,hogy ez nem rám tartozik,de nem is erről szólt a kérdésem,csak kíváncsi voltam,hogy ennek milyen következményei lehetnek,ugyanis még nem találkoztam ilyen helyzettel:)Ez volt itt az első kérdésem ebben a kategóriában:)
2015. aug. 1. 23:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!