Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 9hónapos babának milyen...

9hónapos babának milyen ételeket készítetek házilag?

Figyelt kérdés
Bevált és finom receptek?Kisfiamnak még nincsenek fogai(bár már régóta küszködik velük)konzerveket szoktam leginkább,mert azok jó pépesek.Amikor én főzök (eddig csak egyszerűen párolt krumplit,répát,husit csináltam)nem daráltam,csak jól összenyomkodtam.Nem is ette olyan jó ízűen mint a pépeseket. :( De tudtommal inkább ilyet kéne már ennie,nem pépet,úgyis az ínyükkel rágnak ilyen korban.Ugye?
2015. aug. 3. 17:11
 1/4 anonim ***** válasza:

az én lányomnak se volt 9 hónaposan foga (nem mintha most lenne) úgyhogy én mindent teljesen homogénre csináltam neki, még pépesebbre, mint a boltit...egy aprítóval dolgozom, ami a turmix gépekhez van, nagyon szépen elvisz mindent.

Minden nap kap csirkemellt, ezt keverem ki főtt zöldséggel, most leginkább cukkinivel, paradicsommal mert az van a kertben, de gyakorlatilag bármit megeszik így: céklát, répát, krumplit, szóval zöldség-zöldség-hús, általában ez a felépítése a kajának, ha olyanom van, hús helyett tojást vagy sajtot teszek bele (tojást főtt állapotban - te esetedben nyilván majd csak a sárgáját) vagy főtt tésztát, esetleg kekszet szoktam még bele tenni, vagy zöldfűszert vagy egy csepp olajat.

Próbáltam neki én is darabosabbat adni, de nem ette meg, még a bolti üveges kaját se (azt akkor se ha nem darabos).

A következő amit minden átmenet nélkül fog nélkül megevett, a zsömle, de vigyázz, rákattan, utána elég nehéz lesz zsömle nélkül megetetni vele a pépet :) szóval a lányom 10 hósan zsömle függő lett, aztán 11-12 hós kora körül már néha süteményt is kapott, most már megeszi 12,5 hósan a felvágottat, vagy a főtt zöldséget, ha össze van kicsit törve, vagy a nyers paradicsomot apróra vágva a kezemből.

2015. aug. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Én nem rég kaptam botmixert,azzal "alkotok".(tápszerhez is kell,mert különben az is darabos marad)

Én azt olvastam,hogy az se jó,ha minden nap kap húst.

Tojást még nem adtam,különböző véleményeket hallottam eddig,volt aki azt mondta,hogy még ne.(bár így vagyok egyes konzervekkel is,pl amibe eper van mégis 4 vagy 6hó van ráírva,pedig 1év alatt nem szabad adni.)Első baba,úgyhogy sokat adok mások tapasztalatára.

Akkor 11-12hósan már szinte bármi mehet?

Bocsi,de nem tudok elmenni az mellett,hogy 12,5hósan nincs még foga!?De már fehéredik az íny vagy semmi?A gyerekorvosunk azt mondta,hogy 1éves koráig ki fog jönni(mindenkinek kijön).Akkor ezek szerint ez sem igaz!?

2015. aug. 3. 22:09
 3/4 anonim ***** válasza:

nekem rengeteg eprem van (folyton termõ) ezert szoktam adni 9-10 hos kora ota de lehamozom az oldalat, csak a kozepet adom neki a magok nelkul....nem allergias ra.

a tojas nagyon fontos DHA vagy mi miatt ami a szellemi telhesitmeny miatt kell neki meg felnotteknek pl Alzheimer ellen kellene enni legalabb heti ketszer, most nem akarok hulyeseget irni de olvastam vhol h miert fontos. add batran majd onnantol ha amugy kaphatja a tablazat szerint. nalunk ugy 3-4 naponta van egy hus mentes nap. de amugy a hus a feherje miatt foleg fontos, de ha pl sok tejed van még vagy tej alapu tapszerbol megissza az 500-600 milit naponta, akkor az is boven jo hus helyett...mondjuk a hus vastartalma is magas, azert is fontos hogy sok hust egyen mert az anyatejben nins vas, a csecsemok vaskeszlete pedig 6 hos korra kiurul, es az allati eredeu vas sokkal jobban hasznosithato mint a novenyi (mellesleg a tojasnak is magas a vastartalma) a forumon irkaltak sokan h ne aggodjak a foga miatt majd kijön meg h masnak is 1,5 evesen jott ki meg h annal erosebbb a zomanc minel késõbb jon...hat nem tudom....csak az vigasztal h mondta a gyerekorvos h nagyon ritka h vki fog csonk nélkül születik.


amugy születesetol fogva volt egy fehér pötty az inyen, erre kb. 8. honaposan eltunkt neki....viszont elõjott masik oldalon ugyanolyan potty, es azota ott is van, es mintha kezdene domborodni, de megkocogtattam es nem kocog...gondolom fog ettol meg (ha szájpenész biztos terjedne..) csak fura hogy egy potty mert az ember azt gondolna egy fog ha jön, hosszukás a felulete...

2015. aug. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én fiam 9 és fél hónapos, nagyjából azt eszi, amit mi is. Tegnap zöldséglevest, ma paradicsomos húsgombócot (krumplival), holnap borsólevest fog enni, esetleg egy kis palacsintát. :)


26 éves vagyok, szintén első gyerek. Annyi sz@rt írnak össze-vissza... inkább a megérzéseimre hagyatkozom a hozzátáplálást illetően. Tejtermékeket már eszik, de a tejjel még várok. Tojást kap kis mennyiségben, de egész főtt sárgát adok neki. Disznóhúst is kap már. Zöldségből mindenfélét, gyümölcsből is. Adtam neki pár szem málnát, attól sem lett kiütéses. De ha bébiételt veszel neki, azt nyugodtan adhatod, ugyanis az allergéneket kivonják az aprómagvasokból.


Nem szabad túlparázni. Adni kell neki (persze ésszel!!!) mindenből, amit te eszel, had' kóstolja meg. Én ma pl. nyers salátát ettem (diéta...) fetával, ebből sajnos nem tudott enni. Viszont a család többi részének krumplifánkot sütöttem, annak a belsejét megkóstolhatta.


Szóval, én így gondolom. :)

2015. aug. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!