Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mennyi idős kortól hagytátok...

Mennyi idős kortól hagytátok el teljesen a tápszert? És akkor miket evett a pici? 1 éves kicsi anyukája

Figyelt kérdés
2015. okt. 8. 13:14
 1/10 anonim ***** válasza:
15 hónaposan áttértünk tejitalra, de szerintem majdnem ugyanaz a kettő. Augusztusban volt 3 éves és még most is issza reggel-este.
2015. okt. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
8 hónapos korától egyszerűen nem volt hajlandó meginni, 9 hónapos koráig kapott tejpépet de onnantól már az sem kellett neki. Nem erőltettem, azt ette amit mi. Kivétel a tej és a tojás fehérje volt mert azt nem kaphatott. Ha fűszeresebb ételt főztem akkor kivettem egy adagot neki és azt csak kevés sóval ízesítettem.
2015. okt. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1 évesen tejitalt kapott, majd néha tejet. 1,5 éves korától szinte csak tejet kapott. Mellé evett mindent.

Reggel még mindig tejet iszik, majd egy órával később reggelizik.

2015. okt. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nálunk is 1 éves kora után tejital, kb. 3 évesen tej
2015. okt. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
14-15 hónapos kora óta tejet iszik, és azt eszi amit mi. Nem főzök fűszeresen, kb olyanokat csinálok mint amit az oviban is kapnak.
2015. okt. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
13 hónaposan a védőnő tanácsára kipróbáltuk a tejet reggel. Aznap este már nem volt hajlandó elfogadni a tápszert. Pedig volt még itthon 4 doboz. Próbáltam, hogy belecsempészem a tejbe, de nem kellett neki úgysem. Azóta reggel este tejet kap. Amúgy mindent eszik, amit mi csak nem olyan fűszeresen.Igyekszem változatosan főzni.
2015. okt. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

1 évesen áttértünk a tejre. Rendes házitejre, nem a dobozos fehér vízre. Azóta is ezt issza mindegyikük.

Ételben is kb. ilyenkor kezdtük az átállást a felnőttes ételekre. Nem főzök zsírosan, így ez nem volt gond. A főszerekről meg annyit, hogy 1,5 éves kisfiam csilis kolbászt evett... semmi baja nem lett tőle, kimondottan szerette.

2015. okt. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
14 hónaposan, azóta teát iszik helyette reggel és este. Neki akkor már csak innivaló volt a tápszer (spec. gyógytápszer), rendesen reggelizett és vacsorázott mellette. Amúgy meg mindent evett már akkor a tejet és bármilyen tejszármazéktartalmú dolgokat kivéve (mert tejérzékeny). 16 foga volt már akkor.
2015. okt. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
1 évesen simán ihat teljes tejet. Fontos, hogy teljes legyen, ami a 3,6-os zsírtartalmú, a legjobb a forralt házitej, a zsírja véd az allergénektől, a tejital inkább jó biznisz, a legtöbb gyerek a tejet sokkal jobban szereti, és ha nincs semmi allergia, egészségesebb is. Nekem minden orvos ezt mondta, akit nem vettek meg kilóra a tápszerügynökök.
2015. okt. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ez a kérdés a nem szoptatott babákra vonatkozik? Az én kisfiam több, mint 2 évig kapott anyatejet, tápszert sohasem. A tejet is igyekszünk mellőzni, ha máshol van, időnként kap, nem tudunk mindenkinek szólni emiatt. Az ipari tej nem jó a gyereknek. (Felnőttnek sem.)
2015. okt. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!