Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Marhapörkölt 15 hónapos babának?

Marhapörkölt 15 hónapos babának?

Figyelt kérdés
Kisfiam 15 honapos, es nagyon szereti a marhahúst. Most készítettem neki pörköltet, direkt emiatt vettem vsemege paprikat. Az volt ráírva, hogy 1. Osztályú, garantaltan csípősségmentes...erre kóstolom az ételt, es nem, hogy nem csíp, hanem durvan brutális. Nekunk nem gond, mert mi szeretjuk a csípős ízeket, de Neki nyilvan nem adhatom igy. Azt talaltam ki, hogy csak hust kap, es ugy, hogy előtte lemosom, meg picit beáztatom. Szerintetek így mennyire kivitelezhető? Nem fogja igy bantani a hasat? Esetleg valaki csinltam mar ezt. Ugy el vagyok keseredve....

2015. okt. 19. 22:04
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
én kihagynám ebbõl a balhébol. lehet hogy neked nem erzodik majd csiposnek a lemosott hus, de nem tudhatod hogy a rostok mennyire szivjak fel...en nem tennem ennek ki..fog még enni ezer marhaporit eleteben :)
2015. okt. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
Lehet, lepontoznak, de a középső fiam ennyi idősen chilis kolbászt evett...ma már 14,5 éves, azóta is szereti a csípős dolgokat. Ha beáztatod a húst, semmi íze sem lesz. Próbáld meg lemosni a csípősséget, úgy kóstoltasd vele, de áztatni egyelőre nem áztatnám.
2015. okt. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne adj neki csípőset ha szeretnél aludni.
2015. okt. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
20%
itt nem az a baj hogy szereti nem szereti hanem hogy olyan fekelye lesz 40 evesen hogy még az eves gondolatatol is kifut a vilagbol
2015. okt. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én tuti nem mosnám le, meg nem is áztatnám a húst, fuj. (már bocs). Kóstoltasd meg vele az ételt, ha tetszik neki, akkor nyugodtan egye.
2015. okt. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is nagy húsevő. Csináltam neki szorgalmasan a bébiételeket, de amikor az ölemben ült, már jóval korábban elkezdte kicsipegetni az én tányéromból a husi darabokat (csikós tokány, pörkölt...stb.). Mondjuk én alapból nem használok erős fűszereket (csípős paprika, bors...stb). Ízlett neki, és semmi baja nem lett. Nem gondolom, hogy a gyomorfekélytől kellene tartanom. Egyébként nagyon jó étvágya van, és megeszik mindent, most másfél éves. A nagytesótól sokkal több mindent megvontam, nehogy ártsak vele, ő válogatósabb és rosszabb evő is, mint a kicsi.

Szerintem hajrá, nem csinálsz bajt.

2015. okt. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocs, félrenéztem. Azt írod, hogy durván csíp. Akkor nagyon nem kell gondolkodnod, mert úgysem fogja megenni.
2015. okt. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a sok választ, elolvastam őket, de csak most tudok írni. Hat vegul arra jutottam, hogy egy pici darabot lemostam alaposan, feldaraboltam, es ugy szinte semmi ize nem volt, ugyh bepróbáltam. Nem jart nagy sikerrel a natúr hús, úgyh megoldodott a probléma, mert igy nem ette meg, csípősen meg nem adtam neki. Azert köszi a valaszokat.
2015. okt. 20. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!