Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan csinaljam? Mit tegyek,...

Hogyan csinaljam? Mit tegyek, h igyon is? Otletek?

Figyelt kérdés
Babam 6,5honapos.6honaposan kezdtuk a hozzataplalast,elotte mar teljesen elfordult a cicitol akarhogy probaltam.Igy a hozzataplalas eleg drasztikusan egybol tortent(alma,repa,sutotok,krumpli) Ezeket ette eddig,izlik neki.Szopizni egyatalan nem akar mar.Jon a foga is,mar kibujt picit.Mivel egy idoben tortent a ketto nem tudom mitol ilyen nagyon nyugos egesz nap.Fog v has?! :( Masik nagy problemam h inni nem akar,akarhogy probalkozom :(
2015. okt. 19. 22:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tápszert is kap?
2015. okt. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem kap tápszert, legalábbis ezt szűröm le.

De miért nem?

2015. okt. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ekkora gyerkőcnek még szüksége lenne tápszerre, ha szopni már nem akar.
2015. okt. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Elso gyerkoc,tanacstalan vagyok hogyan kene csinalnom.Tapszert nem kap,vedonom szerint nem kell.Eleg a pep :/ A vedono egy f...sz!Nem szerete,nem mond semmit :/ Azt se tudom hogy csinaljam,mi legyen a napirend,mit etkezzen mikor es h tukmaljak bele folyadekot!
2015. okt. 20. 08:50
 5/12 anonim ***** válasza:
Tápszer mindenképp, és akkor lehet a kajákkal lassabban haladni. Lehet venni recept nélkül is tápszert. Elsőre csak a tízórait váltsd ki, a többi tápazer. Később az uzsi következik. Találsz a neten egy csomo táblázatot, mikor mit lehet adni.
2015. okt. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Tápszer az kell! Reggel és este lefekvés előtt.

Lányom 13 hónapos, tápszeres, reggel és este kap még tápszert. Vele is az a baj, hogy amúgy nem iszik. Még nyáron,a 40 fokban sem ivott, pedig mindent próbáltam!

Védőnő és gy.orvos is azt mondta, h kéne innia (aha, és hogyan?... ), de teljesen egészséges, jól fejlődik, vsz elég neki az a folyadék, amihez a tápszerrel és a többi kajával jut.

Fiammal nem volt ilyen baj, ő mindig ivott nap közben, de ő is tápszerezett reggel és este.

A védőnőd elég khm... érdekes tényleg,mert még nekünk is azt mondják a 3 éves fiamnál, h reggel és este is igyon tejet, kakaót v junior italt.

Az ivásra visszatérve, ha nem akar, nem fog inni... Lányom semmiből (kupak, pohár, gumis, műanyag csőrös, szívószál (na ez alapból nem megy neki), kiskanál) és semmit (víz, gyümölcstea, babatea, babaital, gyümülcslé, szörp) nem iszik... Marad a tápszer és néha a tej, mkint folyadék.

2015. okt. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen az en kisfiammal is ez a baj,mindent bevetettunk mar.Mindenfele ital es amibol ihat(pohar,kanal,6fajta cumisuveg,3fele csoros es semmi) Ennyi a rossz,hogy elso baba igy semmit nem tudok a vedonok meg egy paraszt!!!Elejetol kezdve es idegesito.Rossz,h mindenre a neten kell keresnem a valaszt kezdetek ota.De akkor .eg minek jon???Azt hiszem hallgatok az osztoneimre es amit a neten olvasok,valamint a napirendet mindig is fontosnak tartottam(nem orara lontosan,inkabb tevekenysegekhez kapcsolodva) Miota tartok nekem es neki is konnyebb.Csak ez a hozzataplalas boritotta fel teljesen.Fel kene allitanom egy masikat.Ebben szerettem volna tanacsot kerni.H mikor es mit adjan neki
2015. okt. 20. 11:12
 8/12 anonim ***** válasza:

5ös vagyok.

Reggelire tápszer. Tízórai kóstolás + tápszer, ezt váltsd ki majd először. Ebéd tápszer. Uzsi tápszer, ha a tízórai kiváltav, akkor jöhet itt is a kóstoltatás+ tápszer. Vacsora tápszer.

Ha ezzel megvagy, akkor jöhet az ebéd kiváltása.

Uuzsira kaphat tejpépet is. Tízórait gyümikkel kezd, de először csak keveset. Időpontot azért nem írtam, mert te tudod mikor kel a babád.

Vagy èn a naggyal úgy csináltam, hogy elsőre tízórai volt tejpép, aztán bele a gyümi. De vele akkor 4hósan kezdtem a doki javaslatára.

Mivel a babád már 6 hós, mehet egyből a gyümi, ahogy fentebb írtam. A gyerekorvos mit mond? Ő sem segít? Nekik is van tanácsadás, a mienk rendes, segít ha kérdezek. Ha meg ő sem, akkor egyrészt keresnék másikat (ha van lehetőség), és marad a net. De ne siettes semmit, nem kell holnapra kiváltani egy étkezést sem.

2015. okt. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ja, egyszerre csak 1 új dolgot adj. Pl. Kezded az alma levével+ tápszer ( pár kanállal, hogy lásd hogy reagál. Hnap ehet amennyit kér. )

Utána alma reszelve. Ebből is pár kanállal. Ha ebből màr kanalazgat, esetleg jól is lakik, akkor mehet bele a következő gyümölcsből pici. És így folytatva a sort. Ha van már 2-3-4 gyúmölcs, akkor nyilván nem kell mindet összekeverni, hanem variálhatod. Tehetsz bele kekszet is (vagy tejpépet), hogy laktatóbb legyen. A zöldségekkel ugyaníygy.

Arra, hogy melyik gyümit, zöldséget mikor lwhet adni, arra nem emlékszem, de a neten van egy csomó táblázat.

2015. okt. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Koszonom.A tablazat megvan nekem.Itt az volt a problemam h a fiam egyatalan nem akart mar szopizni,elfordult tole.Meg is jott,azutan meg vegkepp kikopte.Ezutan elkezdtuk a hozzataplalast,a vedonom semmi kostoltarasrol nem beszelt.O egybol tizoraira gxumolcs,ebed fozelek,vacsi fozelek.Kaptam a dokitol Sinlac pepet is.Eleinte avval kevertem ossze kicsi gyumolcsot,ebedrevzoldseget.Azt mondta azt se adjak csak tomenyen a gyomolcs-zoldseg.Ra is kerdeztem h nem lesz allergias?Mondja nem.Kerdeztem a tapszert is szopi helyett,azt mondta ne keverjuk a lepet a tapszerrel!!!Mondja h ezentul csak fozelek plusz gyumi.Na en ezt csinaltam ket napig(tanacstalansagbol adodoan.Szenvedett!Aztan olvasgattam es rajottem h nagyon rosszul csinalom :( Aztan visszatertem amit az osztonom diktal.A mai nap egesz jo!Reggelire tapszer,Tizorai Sinlac pici almaval plusz kis tea,Ebed Siblac repaval+kicsi tapszer.Most nagy alvas es innentol csak tapszer holnapig!!!!Ha ehes max pici tejpep!
2015. okt. 20. 15:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!