Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Van itt olyan anyuka aki...

Van itt olyan anyuka aki üveges bébiétellel kezdte el a hozzátáplálást babájánál?

Figyelt kérdés

4 hós múlt a pici(tápszeres) és még csak 5,5kg 3,600al született.

A védőnő szerint vékonyka,de a hozzátáplálassal még várna pedig mondtam neki hogy alig eszik 120ml. A minap kaptam egy pár üveges bébiételt és megkóstoltattam vele hát mit ne mondjak olyan szépen kanalazta hogy öröm volt nézni, persze nem adtam neki 3-4kanalnál többet de ahogy nem kapott már elkezdett sírni. Ezek szerint ízlik neki mert másnap a megmaradt úvegből adtam neki megint most egy kicsit többet és szintén sírás lett a vége mikor abbahagytuk.

Most nem tudom mit csináljak így már nem hallgatnék a védőnőre mert ugy látszik a baba igényel már mást is tápszeren kívül.



Vélemények?


2016. febr. 8. 12:33
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
41%

Egyrészt ha ilyen keveset eszik tápszerből, akkor lehet, hogy másikat kellene kipróbálni.

Másrészt az üveges bébiételek sokáig elállnak, szóval azért mert kaptál, nem kellene ezzel kezdeni.


Nyugodtan elkezdheted egyébként, én is 4 hósan kezdtem fiamnál. Sárgarépa levével, utána alma levével. Mivel egyszerre 1 félét adsz, és lassan növeled az adagot, ezért lesz kb 5-5,5 hónapos, mire étkezést kiváltasz ezzel. SZóval ne ettől várd a hízást!

Adtam én is üvegeseket (leginkább Kecskemétit), de legalább az első ízek legyenek igaziak!

2016. febr. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Mi azzal kezdtük szintén hasonló gondok miatt, 3hónaposan gastros tanácsára.

Nálunk bevált...

2016. febr. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Tudom hogy elállnak nem azért kezdtem üvegessel mert féltem hogy megromlik, hanem: próbáltam reszelt almát adni neki mem nagyon fogadta el, összetörtem neki egy sárgarépát az sem kellett neki egyszerúen ilyen kis adagokat nem tudok ilyen pépesre törni a turmixgépet ezért még nem veszem elő de valoszinüleg azzal sem járnék nagyobb sikerrel ha egy répát beleteszek.

Tápszerváltást sem javasolt a védőnő.

Ezek az üvegesek ennyire műek lennének? Egyébként én is kecskemétit adtam neki.

2016. febr. 8. 12:49
 4/26 anonim ***** válasza:
Tapszeres babanal tobbnyire eleve 4 hos kortol javasoljak a hozzataplalast. Mi is telen kezdtuk, en is uvegest adtam, nekem epp a telen a boltban kaphato zoldsegekkel szemben volt fenntartasom. Az uveges tobbszorosen ellenorzott alapanyagokat tartalnaz.
2016. febr. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es mennyivel kezdtél? És mikor jutottatok el odáig hogy megeszi az üveg tartalmát egyszerre?
2016. febr. 8. 12:52
 6/26 anonim ***** válasza:
55%

Az én lànyom megkóstolni sem volt hajlandó amit én csinàltam neki, úgyhogy mondhatjuk hogy üvegessel kezdte... Viszont mikor már elmúlt 1 éves sem volt hajlandó màst megenni (még a darabos üvegeset sem), úgyhogy most a 2. babánàl biztos erőltetni fogom a saját készítésűt! Egészségesebb is és sokkal olcsóbb

A helyedben megpróbàlnék neki olyat készíteni mint az üveges volt, hátha az is bejön neki! (Az én lànyom 3320al született, 4 hónaposan 5700 volt tej + tápszer mellett)

2016. febr. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

2es vagyok

Nálunk az hiszem nem releváns az adat..korabab. Soha életében nem ivott meg 120-150 ml több tápszert.

Arra emlékszem hogy elejében 3napig ebédelt egy üveger és volt hogy 20-40ml tápszert ráivott a babételre. Szeintem oéyan 7hónapos korára fogyott el egy üveg egy étkezésre, de akkorra már 3mat kiváltottunk.

2016. febr. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Ja igen ugyan úgy jártam mint az előttem szóló, most lesz két éves 3hónapja falatozza rendesen azt amit mi, de én azt hittem azért mert korabab
2016. febr. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Persze nem csak üvegest adnék neki, én meg pont arra gondoltam hogy az álaga miattnem fogadja el amit én készítek mert ugye az nem olyan pépes. De gondolom ahogy nől majd ez is változik jobban el fogja fogadni a darabosabbat.
2016. febr. 8. 13:06
 10/26 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, én nagyon nehezen tudtam rávenni a darabosra.

Vagyis már régen wvwtt kelszwr, kenyeret pizzát és egywbeket, de a darabos joghurtól vagy a 8hos darabos bab kajától öklendezett. Az almát is csak harapva eszi reszelve nem. Nekem sem fogadta el a főzröm ezért mondta a gasztros az üvegwst, mert hogy uselésebb homogénebb az állaga.

2016. febr. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!