Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Milyen tejből érdemes az első...

Milyen tejből érdemes az első születésnapi torta krémjét készíteni?

Figyelt kérdés
A kislányom nagyon megszerette a vanília ízesítésű baba yoghurtot.Lehet kapni 6-7-8 hós kortól,baba pudingban,bizonyára ismeritek. Az első születésnapi tortájába ezt a krémet szeretném elkészíteni. Melyik márkájú tejből készítsem? Továbbá, úgy tudom,hogy sima tejet csak 1 éves kor után érdemes először adni natúrban. Viszont ha belegondolok ez a vanília krém tejterméknek számít és nem gond,hogyha én házilag készítem el? A kisbabám a legelején nagyon érzékeny volt a tápszerekre és igen speciális tápszert írtak fel. Az első 3 hónapban tudtam csak szoptatni mert minden napi jövés-menés után elapadt a tejem, és kénytelen voltam áttérni a tápszerre. Szülési komplikációk miatt kellett sokat menni, dévény torna védőnő gyógytorna stb..És mind ezt a lakóhelyemtől elég távol..Na mind a lényeg,hogy a többi tápszertől pl Beba vagy Milumil HA tápszerektől, allergiás tünetek léptek fel. Pl nagyon kipattogott folyton kijött neki az étel, holt fent,hol lent, de gyakori volt a bukás. A felírt tápszer nevezetesen a Milumil Pregomintől nem voltak ilyen tünetei. Viszont kipróbáltuk ezt a babapudingot és nem látom,hogy bármi baja lenne tőle. Viszont ha minden nap fogyaszt kettőt,akkor előfordul,hogy eléggé folyékony a széklete,amit ennek tudok be és kicsattog a kis feneke. ilyenkor 2-3 napig nem szoktam adni. Kérjema doktornő tanácsát inkább vagy aki hasonló cipőben járt/jár tudna jó tanácsot adni ebben a kérdésben? Bocsi ha hosszúra sikeredett.
2016. febr. 9. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:
az én lányom túrótortát kapott, sima 2,8-as tejet használtam hozzá eszembe se jutott a mennyiségen aggódni, hiszen mindössze talán ha egy szeletet evett belőle meg két nap alatt...ennyitől szerintem a Te gyerekednek sem lesz baja, persze ha tejallergia veszélye fent áll, azt komolyan kell venni, de egyébként meg egy éves kortól tejet is nyugodtan ihat, az én lányom két héttel egy éves kora után már 2,5 dl tiszta teljes tejjel kezdte a napot.
2016. febr. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ki is fogom próbálni:)
2016. febr. 9. 16:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy evesen mar ihat tejet, masteszt ahogy az elso irja az a par falat amit megeszik :)
2016. febr. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat:)
2016. febr. 14. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!