Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A tejpép lehet a bűnös?

A tejpép lehet a bűnös?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kisfiam jelenleg 10,5 hónapos. Kb. egy hónapja elkezdtem bevezetni nála a tejpépet.Bébiételes alma-joghurtot és gyümölcsös-túrósat (2-2 napra elosztva egy adagot) már adtam neki. Ezektől nem láttam, hogy gondja lenne. Nestlés sárgabarckos tejpépet kaptam (4 hótól lehet adni), ezzel próbálkoztam. Úgy olvastam tejes dolgokat az elején heti max 2-3 alkalommal lehet adni. Én eszerint is haladtam, kijelöltem a hétfőt és csütörtököt, ezeken a napokon adtam neki először pár kanálnyi tejpépet, majd egy-egy rákövetkező alkalommal mindig növeltem az adagot. Elsőre nem volt gond, másodjára mintha kicsit lazább lett volna a széklete. Majd a harmadik alkalom napján egyáltalán nem kakilt, másnap jött csak késő délután, de az beterítette az egész pelust :) Előtte napi 2-3 alkalommal kakilt és majdnem olyan állagút mint a miénk :) Szóval úgy értem, hogy nem híg, nem kenőcsös, attól szilárdabb. Ami feltűnt, hogy tele van apró, fekete szemcsékkel, olyanokkal, mint a homokszemek. Innentől fogva teljesen megváltozott a kakilása, emésztése, nem tudom. Ezek után tartottam legalább egy hét szünetet, semmi tejes félét és újat nem adtam neki, megvártam míg kiürül a dolog. A védőnő azt mondta, hogy mivel egy kis banánt tettem bele, az okozta a bajt, amiatt ilyen szemcsés, így reagál a kettő együtt. Ezután vártam, a szemcsék kevesebbek lettek, de nem tűntek el teljesen. Később megpróbáltam ismét a tejpépet tisztán, de ezután ugyanúgy szemcsés volt a kakija. Azóta csak olyanokat kakil, ami szinte beteríti az egész pelust, és egyáltalán nem olyan, mint volt. Ráadásul a napi 2-3 helyett, napi 1-szer nyom, és vannak napok, amik ki is maradnak. A szemcsék jelenleg nagyon kevesek, éppen ezért a kérdésem az lenne, hogy elképzelhető, hogy egyébként is változott volna az emésztése, és a kaki állaga ebben a korban normális? (a szemcséket leszámítva)Mert lehet, hogy egyébként normális állagra ez a fajta babaszéklet (most ugye inkább kenőcsös, mint összeállt), csak nekem furcsa, mert eddig nem ilyen volt. És a szemcsék lehetnek a tejpor miatt? Volt már valakinek hasonló tapasztalata? Jelenleg az a tervem, hogy megvárom míg alig látok benne szemcsét, és kipróbálom a joghurtot. Ha attól is van ilyen jellegű probléma, akkor elképzelhető, hogy tejallergiaféle lesz a dologban, ha pedig nem okoz gondot, akkor maga a tejpor a bűnös szerintem.

2016. febr. 12. 21:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Nézd meg a port, maga a tejpép szemcsés.

És lehet a sárgabarack hajrja meg, próbálh más ízesítésűt.

2016. febr. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nyugodtan adhatsz neki szerintem, nem hiszem hogy allergia lenne. Az enyém egy kis tejtől rögtön hasmenést kap ami vizes teljesen és pöttyös is lesz a mellkasa. Viszont probiotikumot adhatsz neki ha úgy érzed gond van a székletével, az helyrerakja a bélflórákat.
2016. febr. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket! :) Normaflore-t adtam már neki kúra szerűen, de nem változott tőle semmi. Én is afelé hajlok, hogy maga a tejpép, mint por okozza a gondot, vagy legalábbis a szemcséket. Lehet, hogy így tudja csak leemészteni. Ma adtam neki joghurtot, hát kíváncsian várom milyen lesz a kaki :)
2016. febr. 13. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!