Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálás, elakadtam,...

Hozzátáplálás, elakadtam, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
5 hónapos elmúlt a babám. 4 hónapos korában elkezdtük a hozzátáplálást. Már 1,5-2 hete kiváltottunk egy étkezést. Következő lépés mikor és mi lesz? Mikor lehet elkezdeni a második étkezést is kiváltani és hogyan? Ott is pár kanállal kezdünk vagy lehet egyből jól lakatni? Lehet ugyanaz a kaja,mint az előző aznapi, vagy célszerűbb mást adni?

2016. febr. 23. 14:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Kicsit fékezd le a sebességet, túl gyorsan haladsz.


A második étkezésnél is pár kanállal kell kezdeni, lassan, fokozatosan emelni az adagot, és ahogy először, itt is először táp/szoptatás, és csak utána pár kanál valami.

A kiváltott étkezéshez képest másik napszakban legyen a második kiváltandó etetés.


Jobb ha ugyanazt adod eleinte, így nem lesz "mitől fáj a hasa" problémátok, hiszen olyan ételt kap, amit már ismer a szervezete.

2016. febr. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

szerintem olyan 8-10 hónapos korára jó, ha már 2 étkezést kiváltotok (vagy a két kisétkezés, vagy az ebéd és vmelyik mellette lévő).

most még talán kicsit korai, hogy egyet már teljesen kiválktottatok, de azért nem vészes.


mi 3 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, és talán 5-6 hó között volt, amikor először fordult elő, hogy nem kért cicit ebéd után.


melyik étkezést váltottátok ki?


a következőnél természetesen nem kell már kanalanknt, de még jó darabig, hónapokig mehetne felesben vagy harmadolva a rendes ennivaló és a tej/táp.


lehet ugyanaz, mint az előző napi, a gyerek kicsi, nem un még rá... de ha van 3-4 alapanyagod, amit már eszik, elég változatosan lehet belőle kaját csinálni (alma, krumpli, répa, cékla, banán, sütőtök, saláta, barack -ha ezek az alapok, akkor azért könnyű változatosan főzni a gyereknek :D)

2016. febr. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sziasztok! :) Köszönöm a segítséget, most már tudom mi következik. :) Pihentetjük pár hónapig a dolgot. A tíz órait váltottuk ki. Megfogadom a tanácsotokat és 8-10 hónapos korban kap uzsira 1-2 kis kanállal. Számomra érdekes,hogy sógornőm babája 9 hónapos sincs és csak estére kap elalváshoz tápszert amúgy szinte ugyanazt eszi mint ők ( virsli, pöri, krémtúró, nyalóka stb). Egyébként nagyon hanyag anyuka, azért sem tőle kértem segítséget.
2016. febr. 23. 15:07
 4/4 anonim ***** válasza:

szerintem ha úgy számolod, hogy 6 hónaposan váltod ki az elsőt (szóval azért annyira nem gáz a helyzet... de valóban kicsit elhamarkodott), akkor onnantól kezdve 2-3 havonta tudsz kiváltani egy újabb étkezést.

most 10órai megvan, akkor legközelebb jöhet az uzsonna... kb 1 éves korára napközben már szinte csak rendes kaját eszik (bár én azért még mindig megkínálnám étkezés utén tápszerrel), utána pedig még 3-4 hónap alatt ki tudod váltani a reggelit és a vacsorát is.. DE: attól függetlenül, hogy reggelire és vacsorára normál kaját fog enni, ébredés után és lefekvés előtt még jó a tápszer (cici).


ez egy kb követhető, normál tempó.


te meg jó anyuka ;)

2016. febr. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!