Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Milyen jó minőségű sajtot,...

Milyen jó minőségű sajtot, kefírt, joghurtot, felvágottat, virslit ajánlotok?

Figyelt kérdés
A fiam még csak 8 hónapos (lassan elkezdem neki adni a feldolgozott tejtermékeket), de a jövőre való tekintettel érdeklődnék, hogy ti milyet/milyen fajtát szoktatok venni a gyerekeknek?

2016. márc. 2. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Bébiételben van olyan hogy gyümi+túró vagy joghurt. Én virslit, párizsit egyáltalán nem adnék. 7 és 4 évesek a gyerekeim de nagyon nagyon ritkán kerül ilyesmi az asztalra. Csirkemell sonkát, de abból sem a legolcsóbb verziót.
2016. márc. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam a csirkemell sonkától kapott szalmonellát. :(

Kométa zalát szoktam venni, és délhús virslit. Vagy olyat, amire rá van írva, pl. hogy 80% húsból készül. (nem jut eszembe a neve)

2,8-as tejet adok neki, de olyat sosem veszek, ami hűtés nélkül tárolható. Gyümölcs joghurtból csak jogobellát veszek, natúr joghurtból meg félegyházit. Bár az nem országosan elérhető.

2016. márc. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

virsliből és felvágottból eleve nincs jó, hiszen maga a műfaj nem lehet jó (felnőtteknek sem kellene enni)


a jövőre: sajtból semmiképp nem adnék trappistát neki. kefír, joghurt esetében meg a boltban össze kell hasonlítani az összetevőket és az alapján dönteni (pl. ne legyen benne 10 kg cukor).

2016. márc. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

virslit csak ha nagyon muszáj. A Sagának van magas hústartalmú gyerek virslije, felvágottja. Mindkettőt ajánlom.

Joghurtból én Danonet, Nádudvarit veszek, biztos van jobb minőség is, de ezekben megbízom. Sajtból Tolle vagy bármilyen más magyar trappista.

2016. márc. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
miért, mi a gond a trappistával? Laikus vagyok, őszintén kérdezem. A sógornőm táplálkozásból doktorált és ő például a Tolle trappistát javasolta.
2016. márc. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. márc. 3. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!