Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Van konkrét tapasztalatotok...

Szárnyati Géza kérdése:

Van konkrét tapasztalatotok rizstejről és társairól?

Figyelt kérdés
Úgy tudtam 1 év alatt nincs tehéntej, de most azt olvasom, 3 év alatt ne adjunk... ki lehet váltani rizstejjel vagy valamivel? Az nem árt? Köszönöm.

2016. márc. 10. 09:38
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, mindkét ágon van tejfehérje, tejcukor allergia a családban
2016. márc. 10. 09:44
 2/15 anonim ***** válasza:
Van, és abszolút ajánlom. A kislányunk egy éves kora előtt kapott először rizstejet, a hagyományos tej pótlására. Teljesen odavan és odavolt érte. Semmi problémánk nem volt vele, egyedül arra érdemes figyelni, hogy mivel rizsből van, foghatja a pocakját. A mi kislányunk, ahogy írtam, egy éves kora előtt kezdte el a rizstejezést, két éves korában ezt kiterjesztettük zabitalra, tönkölyitalra, mert akkor, valami miatt fogni kezdte a hasát, addig viszont nem. És mostanában sem. Egyébként újabban a kókusztejjel kínáltuk őt, azt is szereti. Egyébként ami a tejet illeti, a legjobb, ha magad döntöd el. Nagyjából évente variálják, hogy és mikor adjunk tejet. 2013-ban szültem, akkor még a hivatalos álláspont az volt, hogy egy év alatt nem ajánlották, de voltak, akik 2 éves kor alatt ellenezték. Mi most, 2,5 évesen adtunk először hagyományos tejet a kislányunknak, lévén természetes kálciumforrás. De mindig vannak újabb és újabb kutatások, újabb álláspontok, amelyek újabb és újabb ideális időpontokat jelölnek ki a tej bevezetésére, vagy van, ahol azt mondják, nem is kell tejet innia a gyermeknek...
2016. márc. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Azt még én is hozzátenném, hogy én magam is tejcukorézékeny voltam, évekig, illetve anyukám mai napig az.
2016. márc. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors és szerintem hasznos választ.
2016. márc. 10. 10:01
 5/15 A kérdező kommentje:
Amit még kérdeznék Tőled, hogy mit szólt a gyermek, amikor látta, hogy más túró rudit, fagyit, stb-t evett?
2016. márc. 10. 10:48
 6/15 anonim ***** válasza:

Arra kell figyelni, hogy nagyon alacsony a rizstej fehérjetartalma, tehát nem lehet anyatej vagy tápszer HELYETT adni. De pl. főzelékbe, más ételbe a tehéntej helyett szerintem simán mehet, vagy ha megiszik egy pohárral nem lesz semmi baja. Csak ugye ne ez legyen a fő tápláléka. Meg állítólag a rizstejben van valami anyag, ami nem jó, de szerintem egy éves kor felett, főleg ha nem sokat iszik, nem okoz gondot. De javítson ki valaki, ha többet tud erről. Még annyi-mondjuk ezt felnőtt recepteknél néztem-hogy a rizstej édesebb, így inkább süteményekhez való, mint főzelékhez.

A szójatejről olvastam, hogy egy női hormonhoz nagyon hasonló vegyületet tartalmaz, ami ugye bezavarhat a hormonrendszerbe (felnőtteknél is). A többi növényi tejről nem tudok semmit, nem kóstoltam még őket.

2016. márc. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

nem tudom mit értesz társai alatt, de szójatejet inkább kerüld (és egyéb szója termékeket is). a mandulatejet pedig csak 2 éves kor felett ajánlotta az orvos

egy idő után megtanulja a gyerek.szerencsére már van joghurt és puding is rizstejből vagy kókusztejből. a fagyi egyszerű, a gyümölcsösök a legtöbb helyen nem tartalmaznak tejterméket.

2016. márc. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Igazán nem zavarta a dolog. Kapott helyette mást, amit csócsálhatott, de ő közel két éves koráig igazán édességet se kapott. Evett kölesgolyót, natur pufit, és az volt a nasi. Nem hiányzott neki a csoki. Most persze, imádja. :D

2016. márc. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kedves 6.!

Nyilván nem lehet, mivel a fehérjetartalom mellett az ásványianyag szükségletet sem tudja úgy fedezni, mint a tápszer vagy az anyatej. Tehéntej pótlására tökéletesen alkalmas, de az igaz, hogy a szójatejet, és a mandulatejet is ildomos mellőzni, két éves korig mindenképpen. A rizstej viszont már attól kezdve adható, hogy bevezettétek magát a rizst.

2016. márc. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az enyém csak nöcényi tejeket kapott. Imádja! Mire oviba került és tejet kapott, nem is fogadja el (mi is csak löttyintésnyot teszünk a kvba). Ô nem allergiás, más megfontolásból vezettük be a növényi tejeket a "rendes" helyett.

Nálunk a bridge termékek váltak be a legjobban ízben és árban is (nagyobb tescocban is van).

2016. márc. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!