Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 10 hónapos baba étrendjét...

10 hónapos baba étrendjét hogyan alakítsam?

Figyelt kérdés

10 hónapos a kisfiam, tápszeres, 4 hós+ 3 hetes korában kezdtük a hozzátáplálást tejpéppel. Először a tízórait váltottam ki, majd ebéd, uzsonna, vacsora és reggeli. Mostanra van 5 foga, de a kicsit is darabos (8-10 hósnak készített) bébiételt, saját készítésű kaját nem hajlandó megenni, csak azt, ami teljesen simára van pépesítve. Általában 120 ml kaját kér egyszerre, vagy kevesebbet. Kenyérhéjat, kiflicsücsköt elrágcsálja, de általában fulladozik tőle úgyhogy azt nem szívesen adok neki. Éjszaka 3 óránként ébred, vízzel, teával próbálkoztam, de nem segít, éhes, olyankor tápszert kap. Ha 7-8-kor vacsorázik, 9-fél 10-kor még 60 ml tápszert eszik, azzal alszik el, éjfél, 3 és 6 körül pedig 120 ml tápszer. Utána 8-kor velem reggelizik. Sajnos a joghurtot, túrót nem igazán fogadja el, így kicsit tanácstalan vagyok, mit adjak neki. Az éjszakai kelés normális ha már egész nap eszik rendesen, vagy túl kicsik az adagjai ahhoz, hogy ne legyen éjszaka éhes (Többet nem fogad el, így is kín szenvedés, mindig kell valamit a kezébe adni, ami lefoglalja, úgy nyitja a száját, feltéve, ha éhes is)?

Szóval összefoglalva: mit adjak reggelire? Az éjszakai ébredéseiről mi a véleményetek? Más is van, akinek a babáját ennyire nem köti le az evés, illetve ekkora mennyiséget eszik (ahogy olvastam 210-es tápszereket írtok...)?



2016. máj. 5. 08:56
 1/2 anonim ***** válasza:

tök normális, hogy ébred éjszaka, próbálja jelezni, hogy nem jó neki amit csinálsz, de nem kapcsolsz!


neki tápszerre van szüksége, az a fő tápláléka. ha nem kapja meg napközben, akkor éjjel kéri.


egy 10 hónapos baba étrendje így lenne ideális:


reggel (ébredéskor!) tápszer. ha te ezután leülsz reggelizni, akkor csipegethet egy kis falatka kenyeret ha kér.

10kor gyümölcs, ilyenkor lehet joghurttal vagy túróval keverni,de nem muszáj.

f12kor szilárd ebéd, mégpedig főzelék husival. ezt követően altatás előtt meg kéne kínálni tápszerrel ha 120 miliket iszik, a fél liter azért legyen meg.

uzsonnára kaphat tejpépet ha szereti és utána még 2 tápszer, ugye vacsira és elalváshoz. de nyugodtan megkínálhatjátok rendes vacsival is mikor ti esztek, csipegessen csak ha akar.

lényeg, hogy a vacsorát és a reggelit nem váltjuk ki, hanem pótoljuk szilárddal, de csak 1 éves kor után. 1 éves korig a fő tápláléknak a tejnek kell lennie és emellé kell gyümölcs, zöldség, hús, hogy az ásványi anyagokat megkapja

2016. máj. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
az a helyzet, hogy próbálkoztam eleinte ezzel a pótlás dologgal, de ha egyszer evett kanalasat, akkor nem kérte már a tápszert, ugyanígy van a csipegetéssel is, ha kenyeret kap rágcsálni, utána nem eszik rendesen, sőt olyan is volt, hogy 11-kor evett és utána este 6-kor fogadott el kaját legközelebb, akkor is csak keveset
2016. máj. 5. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!