Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért gondolod hogy a tehentej...

Miért gondolod hogy a tehentej szükséges a gyerekednek?

Figyelt kérdés

2016. máj. 22. 23:07
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
88%
Amiért a többi több száz étel is. Mert része szerintem a kiegyensúlyozott táplálkozásnak. Más szerint meg nem, de engem ez nem érdekel.
2016. máj. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Aki közületek ad a gyerekeinek szokott arra gondolni,hogy mit evett a tehén?
2016. máj. 22. 23:25
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
2016. máj. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
33%

Én csak a magam részéről tudok nyilatkozni(most 19 vagyok)

Azóta nem iszok "rendes" tejet,amióta leálltam az anyatejjel.Soha nem szerettem,nagyszüleim erőltették állandóan,de akkor se kellet.Egyébként az ízével nem volt bajom,csak egyszerűen azt éreztem,hogy nem kell.Akkor szoktam vissza rá,amikor elkezdtem kávét inni,de csak laktózmenteset veszek,mert a normáltól rosszul vagyok(és az benne a vicc,hogy egyébként nincs bizonyítható laktózérzékenységem). Gimiben egyébként mi beszéltünk róla biosz órán,hogy teljesen felesleges,mert nincs rá szüksége a szervezetnek és ez orvosilag igazolt tény,tehát ezen fölösleges vitatkozni.A tej olyan,mint a fehér cukor.Jelen van az étrendünkben,de nincs rá szükség,csak az íze miatt esszük.Főleg a bolti tejet,mert az minden csak nem tej,nagy része por,ráadásul olyan tehénből jön,akit antibiotikumokkal kezelnek a nem megfelelő tartás miatt,tehát nem nevezném egészségesnek.

2016. máj. 23. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
72%
mert szerintem mindent lehet enni, minden hasznos es jo csak mértékkel :) ami meg nem hasznos azert eszem mert finom es oromet okoz. es nem fogom a gyermekeimtol se megtagadni mert nem vagyok egy fap..na:) es nem nem gondolok arra mit eszik a tehen, mert ilyen alapon ne egyek hust, ne egyek sajtot sot zolseget se mert kitudja mivel kezeltek. mit kellene ennem? fényt? nem tul rovid az elet h ilyeneken ragodjak? :)
2016. máj. 23. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
82%

5: talan ha ittal volna eletedben most birna jobban a pocakod ;) egyebkent h nincs ra szukseg azzal egyetertek csak eppen hus nelkul is lehet elni ott van a novenyi feherje, liszt nelkul is lehet, akkor minek eszunk kenyeret stb.....ilyen alapon minek esszuk az elelmiszerek felet mikor eleg lenne a zoldseg gyumolcs??? azert mert finom ea mert nem szeretek ejjel nappal zoldseget enni. jo par embert ismerek aki ugyanigy gondolkodik, es nem nezi mit eszik csak eszi amit megkivan es igyekszik valtozatosan enni.


en meg azt nem ertem egyebkent mi ez a fene nagy tej ellenesseg: szemrebbenes nelkul adjatok a gyereknek a ropit peksutit vegyszerkezelt zoldseget, a vajuban nevelt, oltott halakbol keszult halrudat a gyereknek, a cukros gyumolcslet, a ledaralt szemetbol keszult teat es pont a tej miatt aggodtok??

2016. máj. 23. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
89%

borzaszto felesleges szerintem ennyit aggodni azon hogy mi kerul a tanyerra. tulnepesedes van, az elelmiszer nem eleg a foldnek, potolni kell, elkerulhetetlen h felesleges vagy modositott genetikaju elelmiszereket is egyunk.


amit tehet az ember h a zoldseget megtermeli (igy teszek en is na de a vetomag is eleve mar kitudja milyen), hazi tejet vasarol kis gazdasagbol ahol az allatok valoban normalis takarmanyt esznek (ujabban erre is raszoktam) es evente egyszer.disznot vagunk es lefagyasztjuk a kolbaszt sonkat igy nem kell botli felvagottat venni. kenyeret is szoktam sutni.

2016. máj. 23. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
91%
Nem szoktam azon gondolkodni, hogy mit evett a tehén, de azon sem, hogy a csirke, a sertés, a marha mit evett. Ha ezeken gondolkodnék, akkor nem lenne mit ennünk. Mert a gyümölcsöket, zöldségeket, gabonákat meg génmanipulálják, vegyszerezik, az ivóvizet hormonokkal árasztják el és még hosszan sorolhatnánk. Minden étel, ital ellene van ezer érv. Akkor haljunk éhen?
2016. máj. 23. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
79%

#4-es. Tulajdonképpen a világ összes élelmiszerére igaz, hogy felesleges és nincs rá feltétlen szükség. Hiszen nincs olyan tápanyag ami csak egyetlen élelmiszerben található meg és semelyik másikban nem.

Tehát önmagában amit biológián hallottál a vegán(?) tanárodtól az nem egy nagy baromság, csak egy kicsi.


Nyugodtan lehet tejet inni. Attól elélhetsz 120 évig is. Ez is tény. Viszont ha azon rettegsz, hogy jajj istenem mit evett a tehén, akkor valószínűleg 50 éves korodra úgy megzakkansz ettől, hogy elvisz valami agybaj...

2016. máj. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Jó csak mert rengeteg olyan kérdés szokott lenni itt hogy szoptatok .ehetek ezt meg azt és emiatt gondolkoztam el ezen hogy át meg mindegy a tehén mit evett...

Abba most nem megyek bele hogy a tej nem egy szükséges táplálék-csak ezt a felfogasbeli ellentmondást nem értem

2016. máj. 23. 09:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!