Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 6 hónapos múlt a kislányom és...

Jenny14 kérdése:

6 hónapos múlt a kislányom és ebédre lassan szeretnék neki egyedül főzőcskézni ételeket, főzeléket. Receptek valaki? Ti a csirkemellett, csirkemájat megvennétek neki a Sparban? Hasonló anyukák, valami ötlet? Tatabányai vagyok és Óvárosban lakunk.

Figyelt kérdés
ételek, baba, bio

#baba #bio #Óváros
2016. jún. 3. 09:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia, nem ismerem Tatabányát, így bolt ötletet nem tudok adni.

Én úgy csináltam, hogy a főtt husiból egyszerre sokat pépesítettem, aztán jégkockatartóban lefagyasztottam. Így ha főzeléket főzök neki, akkor csak elő kell kapnom egy kockát.


Recept? Krumplit megfőzöd, én pucolva, felkockázva szoktam, mintha püréhez készítenéd. Aztán botmixerezed. Ha sűrű, a krumpli főzőlevével szoktam hígítani rajta.

Én ezt szoktam extrázni, más zöldségeket is főzök (brokkoli, cukkini, ilyesmik), párolni vagy sütni is lehet igazából. Aztán a kettőt keverem. Krumplit azért a sűrűsége miatt nem szoktam teljesen kihagyni.


Én a répából üvegeset szoktam venni, mert a védőnőm mondta, hogy magas lehet a nitrát tartalma, ami a babának mérgező. Borsóból szoktam még üvegeset, mert lusta vagyok passzírozgatni a héját, bár most van friss, lehet most azért megteszem. :) Na ezeket meg üvegből teszem a főtt krumpli mellé, és úgy mixelem.


És mindig rakok hozzá egy kocka husit, ahogy írtam.

2016. jún. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Bolti babakajákat csa azért vettem, h tudjam az ízeket, mi a megengedett. Sokszor a kislányom szívesebben megette a savanykás (pl. sóska) főzelékeket, mint az édeset.

Anyukám készíti a legfinomabb babkaját, ha én csináltam ugyanazt a témát, kevesebbet evett.

Tett (mikor már nagyobb volt a pici) bele vajas rántást, és csak 2-3 féle összetevőt rakott bele, ha kellett egy kevés almát is belekockázott. Leheletnyi ételízesítő is ment bele, de ez tényleg bár a darabos ételek bevezetése előtt volt.

2016. jún. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!