Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 14 hónapos kislányom mindenből...

14 hónapos kislányom mindenből max.2-3 kanállal hajlandó enni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kislányom még szopizik napközben egyszer, és elalváshoz+éjszaka 2-3 alkalommal. Az ételeket már elég korán elkezdtem bevezetni, mert érdekelték az ízek. Mondjuk olyan 5 hósan kapott almalevet, reszelt almát stb. Sajnos soha nem volt jó evő. Kezdetben persze én készítettem neki a különböző püréket, de aztán meguntam hogy semmi sem jó neki és bébiételeket próbáltam. Azokból is csak pár falatot evett, aztán amikor már idősebb lett akkor meglátta és már rázta a fejét. Amit megeszik normálisan, az mondjuk a paradicsom és a gyümölcsök. Azokból elég sokat is megeszik, persze kis darabokban kézzel eszi. De pl. tésztát is próbáltam neki úgy adni, hogy ő ehesse kézzel , nem ette meg. Krémtúró, túró rudi - ezeket ugye általában szeretik a gyerekek, na ő nem eszi meg. Súlya kb. normális. Van valakinek hasonló gondja?
2016. szept. 4. 15:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
Ha naponta 5x jóllakik tejjel, akkor nem is fog enni.
2016. szept. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
23%

olyan döbbenetes, hogy 3x kel cicizni az 1 évesed. enyém 1 hónapos és már csak 1x kel hajnalban.mikor rontódik el így azéjszaka? próbáld ki, hogy éjjel apa megy be és vizet ad neki, lehet reggel rendesedn megreggelizik majd :)


bocs az offért :)

2016. szept. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%

Nekem

Is 14 honaposom van es o is cicizik meg nappal 3-4 szer , ejjel is ketszer. Kell nekik meg a tej, nem ez miattnem eszik, hisz ez mar eleg vizes tej.

Az enyem 11 hos koraig SEMMIT nem volt hajlando enni. De en sosem aggodtam. 1 evesen kezdett enni igazan.

Szerintem a titok, hogy nem kell eroltetni, idegeskedni, eszik amennyi kell neki !

Viszont en meg soha eletemben nem adtam turotudit es tarsait, ne ilyennel kinalgasd!

2016. szept. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
21%
Elozo vagyok, a paradicsom is gyumolcs ;)
2016. szept. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%
Így van ameddig ennyit cicizik nem fog enni. Nagy hisztik lesznek ha szoktattod le de már nagy, ennie kellene már. A tej nem elég már neki, esetleg tápszer?
2016. szept. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
Mitől lenne jobb a tápszer? Arról is le kell szoktatni és nem feltétlenül könnyebb. Az én lányom azt nem akarja elhagyni és nem a reggeli első és esti utolsóról beszélek. Ha rajta múlna pár falatot sem enne, csak a tápszert tekinti igazi kajának.
2016. szept. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%
*ő 12 hónapos
2016. szept. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%
Szimplán elég neki az anyatej. Az éjszakai nasit kellene elhagyni. Ennyi idősen elég lenne neki a reggel és este 1-1 cici. Napközben pedig a rendes étel, este lefekvés után pedig már csak max víz, ha tényleg azért kell mert éhes/szomjas.
2016. szept. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%

Vannak ilyen babák. Amúgy meg az anyatej épp elég tápláló neki, a szilárd táplálék csak kiegészítés (még ilyen korban is).

Enyém még egy évesen se volt hajlandó enni, szinte csak a paradicsomot és az uborkát ette meg. Minden másra rázta a fejét/összeszorította a száját/ kiütötte a kezemből a kanalat. Neki a darabos jött be, de csak a paradicsom és az uborka.


10 hónaposan egyszer el kellett mennem, 5 órán keresztül anyám vigyázott rá. Gondoltuk, hogy akkor majd fog enni rendesen. Na most a vége az lett, hogy 2-2,5 órán keresztül üvöltött az éhségtől, semmiféle kaját nem fogadott el, pedig anyám többfélével is kínálta folyamatosan. Minél éhesebb volt, annál inkább nem kellett neki más csak a cici. Ha nem volt éhes azért nem evett szilárdat, ha éhes volt akkor meg jóllakni akart. A jóllakás nála a cicizés jelentette, nem az hogy teszem a szájába a kanalat valami furcsával. Az neki nem evés volt.

Egy évesen a tortájára rá sem nézett, én tettem bele a kezét, hogy legalább a fényképen úgy tűnjön, mintha megkóstolta volna.


De nem fogyott le, nem lett elmaradott, mindent időben (vagy előbb) csinált stb. Bőven elég az anyatej.


Azt csinálom már egy ideje, hogyha cicit kér "mert unatkozik", akkor elterelem a figyelmét, és megkínálom valami kajával (vagy vízzel). Nem mindig sikerül, de néha igen. Most sajnos sokat el kell majd mennem itthonról, így kénytelen lesz szilárdat enni. (Mondjuk anyósom kb. csak fagyit meg kekszet ad neki...)


Fél liter tejalapú amúgy is kell, úgyhogy jó is hogy szoptatod.


Majd egyszer csak el fog kezdeni enni, ne aggódj. Aggódnod csak akkor kéne, ha nem nem nőne a súlya és lassulna nagyon a fejlődése. Ilyenkor annyi "fontos dolga" van a babáknak, hogy "nem érnek rá" enni. Pár kanál után sokan megunják. Van amúgy fb.-n egy Nemeszikababa nevű csoport, ha gondolod lépj be, ott vannak hasonló problémával anyukák.


Amúgy kérdezném az itt okoskodókat: ha a ti gyereketek nem enne, akkor erőszakkal kifeszegetnétek a száját és a kezetekkel letömködnétek a torkán a kaját???? Igen vagy nem?

2016. szept. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
27%
Vizsgálták erre? Pl vashiány vagy húgyúti fertőzés lehet úgy, hogy max az étvágytalanság a tünet, vagy ennyi sem.
2016. szept. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!