Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért nem akar kanállal enni...

Nünü87 kérdése:

Miért nem akar kanállal enni a baba?

Figyelt kérdés
5 hónapos tápszeres baba. Megkezdtük a hozzátáplálást. Az ízeket szereti és a bébiételeket is de valamiért nem hajlandó kinyitni a száját ha a kanál közeledik felé. Volt másnak is ilyen problémája?
2016. szept. 7. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Az enyém 6 hónapos koráig anyatejes volt, szóval csak cicihez volt szokva. Majdnem 2 hetembe telt, mire nem az összeszorított szájú, majd ordító gyereket láttam, amikor a kanál közeledett felé. :) Utána viszont olyan jóízűen evett, hogy öröm volt nézni. Türelem!
2016. szept. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mert ezzel jelzi, hogy korai a hozzátáplálás.
2016. szept. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ha korai lenne akkor eddig se ette volna meg. Volt már olyan hogy egyszerre egy fél üveg bébiételt is megevett. Pár napja nem akar kanállal enni. Egyébként én nem ragaszkodom a kötelezö szarságokhoz. Most szüneteltetem csak tápszert eszik de a fogzás miatt az étvágya sem mindig jó. Az orvosunk írt fel neki tejpépet na azt végképp nem akarja enni.
2016. szept. 7. 11:22
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor valószínűleg bántja, ahogy hozzáérinted a kanalat az ínyéhez, emiatt nem akarja.

Amúgy meg nem "szarság", csak a hozzátáplálás ideális időpontja később van, ennyi. Nem az én agyszüleményem...

2016. szept. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Finnyás biztos. Az én lányom 5 hónaposan egy etkezéskor felbontatott velem 3 különbözőt, mire kitalálta nelyiket kéri. Naponta változott az ízlése. Végül a vegyes gyümölcs nyert legtöbbször.
2016. szept. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!