Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Te mit értesz tehéntej alatt?

Te mit értesz tehéntej alatt?

Figyelt kérdés

Csak arra lennék kíváncsi, ki mit ért tehéntej alatt? A rendes házi tejet, vagy a boltit is?

Vagy a tehéntej a házi, a tej meg a bolti? Remélem értitek.


2016. okt. 26. 11:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Ami tehénből jön. Amiről te beszélsz, az csak a feldolgozás módja, attól még tehéntej marad, hogy feldolgozzák. Az UHT tej sem válik lámatejjé attól, hogy hőkezelik.
2016. okt. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

??? Azt,amit a tehénből fejnek!

A bolti is tehéntej,csak persze más kiszerelésben és feldolgozásban.

2016. okt. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Bolti tejet is és a házi friss tejet is.
2016. okt. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Valahogy úgy gondoltam ahogy 3as leírta. Sokan a boltit nagyon szarozzàk, ugye mindent mondanak rà csak azt nem hogy tehénből lenne. Nyílván a bolti 1,5%osba nem sok minden van. De a 3,5%os màr csak jó. Múltkor láttam olyat az auchanba hogy 0,1%os. Akkor azért kimeredt a szemem.

Egyébként nekem nincs bajom a bolti tejjel, 2,8%osat adok a lányomnak, csak facebookos csoportokban, meg azért itt is, annyira elítélik a tejet. És nagyon sokszor nem tudom, boltira vagy házira gondolnak.

2016. okt. 26. 12:14
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Az a % csak a zsirtartalma. A fehérjét nézd!
2016. okt. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

Tehéntej, amit a tehénből fejnek. Azt hogy háznál árulják, vagy a piacon, hogy a boltban veszed az mindegy.

Nem értem ezt a kérdést, nem tudtad hogy a bolti tej az tehéntej?

2016. okt. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
Tehéntej alatt a boltban vásárolható tehéntejet is értem.
2016. okt. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7es. Tudom, hogy a bolti is tehènből jön, csak sokszor olvastam már, hogy tehéntejet 3 évig ne, inkább növényi vagy boltit... csak a megfogalmazás érdekel. Lehet én olvastam sok hülyeséget :D szóval sokszor úgy vettem észre, aki tehéntejként használja a szót, az a házira gondol, a boltira nem. Mert a bolti az"nem is tej".
2016. okt. 26. 13:39
 9/11 anonim ***** válasza:
Én elég gyakran olvasgatok itt, de még soha nem láttam olyat, hogy valaki azt írta volna, hogy "tejéntejet ne, inkább boltit".
2016. okt. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem minden olyan tej tehéntej, ami tehénből fejt tej :) Függetlenül attól, hogy hol árulják, mivel kezelték és hány százalék a zsírtartalma. A sima "tej" pedig számomra gyűjtőszó és mindenféle más állatból (kecske, juh, bivaly) származó vagy akár növényi tejre is használhatom, sőt az anyatejre is - persze szövegkörnyezettől függően értelmezve. :)


[link]

2016. okt. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!