Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Egy kis segítséget tanácsot...

Bogica0616 kérdése:

Egy kis segítséget tanácsot szeretnék kerni a hozzataplalassal kapcsolatban. Szerintetek normalisan haladunk?

Figyelt kérdés
4 hónaposan kezdtem a hozza táplálást a védőnő tanácsának megfelelően. Almával kezdtem de csak 1 kanálnyit eszik meg, igy jartam az őszibarackol is valamit a banánt is kiköpi. Fibtorog tőle. Egyedül a sütőtököt eszi meg kb max 10 babakanál mennyiségben, de csak ha tápszer van hozzáadva. Valamint sütőtököt almával esetleg 1-2 kanalnyi répát. Próbálta a tejberizs pépet aut is köpködi kifelé. Most mit tegyek a védőnő azt mondta hogy ki kellett volna váltanom már egy étkezést valamint 1 honap múlva a húst és darabos ételt kellene ennie, hogy megfelelően fejlődhessen. Nincs gond eddig a súlyával, érdekli az is ahogy eszem, de ő nem akar, mit tegyek?
2016. nov. 3. 13:44
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
A hibákért bocsánatot kérek, telefonról írtam.
2016. nov. 3. 13:45
 2/12 anonim ***** válasza:

Az nem derül ki, hogy mennyi idős a babád?

Az hogy az első kanál kajákat kiköpi, az tök természetes, hisz új neki az íze, az állaga, és magát a technikát ismeg kell neki tanulni, hogy hogyan kell enni.

A banánnal én még várnék egy kicsit.

2016. nov. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A védőnőd nagyon tudja, hogy hogy kell haladni (irónia), arról nem mesélt, hogy mik a túl korai hozzátáplálás jelei?

Pl.: az, ha kitolja a kanalat, kiköpi és nem akar enni.


Tudod, mikor tudtam kiváltani 1 étkezést? Mikor 10 hónapos lett és semmi baja. A tápszer fedezi a fehérje és vas szükségletét (meg minden mást is, ha eleget eszik abból).

2016. nov. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
5 hónapos a baba. A gluten bevezetése miatt is aggódom, higy hogyan csináljam. Tápszeres baba.
2016. nov. 3. 13:51
 5/12 A kérdező kommentje:
Arról mesélt a védőnő, amikor Említettem, hogy korainak érzem az ételeket, hogy meg fog állni a növésben, a súlygyarapodásban és vashianyos kesz.
2016. nov. 3. 13:57
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

Hát ne aggódj! Nem tudták bizonyítani a 4-7 hónap között bevezetett glutén allergiamegelőző szerepét.

Ha a védőnőd járna a kötelező fejtágításokra, ezt is tudná.

Meg azt is, hogy tápszeresnél is 6 hónap az ajánlás a hozzátáplálás megkezdésével.

2016. nov. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyre jobb a szövege.

Nem attól az ujjpercnyi hústól lesz jó a vasa, amit ebben a korban megesznek, ha megesznek.

2016. nov. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is tápszeres volt, 5 hónaposan kezdtem volna el (az én védőnőm is nagyon erőltette)a hozzátáplálást, de a kicsim nem fogadott el semmit. 7,5 hónapos volt, amikor az első étkezést ki tudtuk váltani.
2016. nov. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Valószínűleg még nem áll rá készen a babád. Én is 4 hónaposan kezdtem (anyatejes baba volt, de egyre kevesebb volt a tejem, így a hozzátáplálással teljesen ki tudtuk hagyni a tápszert), de a lányom mindent szívesen kóstolt.

Az más kérdés, hogy később már válogatós lett...

2016. nov. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nincs megérve még rá, ne erőltesd, figyeld a baba jelzéseit és ahhoz igazodj, ne a védőnőhöz.
2016. nov. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!