Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ki mikor adott a babájának...

Ki mikor adott a babájának először tojást? Illetve ha a 3,5 hónapos baba kúszik akkor az tényleg probléma?

Figyelt kérdés

Külföldön élek itt 12 hónapos injekció tartalmaz tojásfehérjét ezért hamarabb kell elkezdeni tojást adni 3,5 hónapos a kisfiam adtam neki egy pici tojás sárgáját semmi allergikus reakció nem volt illetve kapott már 1x 2x kis darab tésztát de nem tudom hogy ez így mennyire van rendben.bébi ételeket krumplit répát stb 2,5 hónapos kora óta eszik minden fajtát tápszeres baba napi több mint 1 liter tápszert megevett mégis csökkent a súly ezért a doktornő javaslatára kezdtem el a hozzá táplálást. Illetve normális az ha a 3,5 hónapos kisfiam 2 hete kúszik? 1 hetesen már át fordult 2 hónaposan mind 2 oldalára. A doktornőnk azt mondta próbáljam késleltetni és ne hagyjam kúszni mert szabálytalanul csinálja és nem tesz neki jót most akkor kötözzem le, vagy mit csináljak vele hogy ne csinálja? Az első babám és nem tudom hogy ez mennyire normális az itteni és az otthoni orvosok álláspontja merőben más.

Bocsánat a regényért és köszönöm annak aki elolvassa :)



2016. nov. 13. 20:07
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
93%

1 éves oltás miatt tojássárgájával tömöd a 3,5 hónapost???


Ez agyrém.


10 hónap környéje az ajánlás.


A mozgásra: lehet hogy feszes az izomzata, azért vergődik "kúszva".

2016. nov. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom hol éltek, de ez a hozzátáplálás extrém korai... Tápszeres babáknak is nagyon max 4 hónaposan szokták kezdeni a kóstoltatást, de 6 hónapos korig bőven ráér. Az hogy egy 2,5 éves baba fogy a normál tápszeres táplálás mellett, komoly kivizsgálást indokolna. Az hogy tojás sárgáját 10 hónapos kor körül szokás adni, már csak hab a tortán.

Azzal meg semmi baj sincs hogy kúszik. Miért ne kúszhatna?


Bocs a szókimondásért, de az orvosotok egy idióta, a legalepvetőtt nemzetközi ajánlásokkal sincs tisztában. Ha rá hallgatsz, nagy károkat okozhatsz a gyermekednek.

2016. nov. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
A tojás sárgájára azt mondta az otthoni doktornő hogy 5-6 hónaposan már lehet és nem tömtem vele csak kapott egy pici falatott mert már nyamnyog ha látja hogy eszem. Otthon tudom hogy a tojás fehérjét 1 éves kor után ajánlják de itt az 1 éves oltás tartalmaz tojásfehérjét így előre tudni kell hogy allergiás-e rá. A 6 hónapos korban elkezdett hozzá táplálással csak azért nem értek egyet mert akkor minden túl későn lesz bevezetve húgomat anyukám 3 hónaposan kezdte el hozzá táplálni és 1 éves korára mindent evett (Akkor még a bébi ételen az állt 2 hónapos kortól) öcsémet 6 hónaposan és nem volt hajlandó enni rendesen 3 éves korára volt hajlandó megenni azt amit a húgom már 1,5 évesen evett. A kisfiam élénk kis gyerek végig alussza az éjszakát és egész nap gagyog kacag nagyon boldog kisgyerek még régen nyögős volt sokat sírt és éjszaka sem akart aludni folyton felriadt és azóta széklete is van. Tényleg rossz anya vagyok ha mármost hozzátáplálom de mi lesz ha megint gond lesz a súlyával? most szép kis gömbölyded. Nem tudom mit csináljak hogy jó legyen félek hogy megint olyan síros rosszkedvű kisbaba lesz megint :(
2016. nov. 13. 21:04
 4/27 anonim ***** válasza:
90%

Bocs de hol éltek? A Kripton bolygón?


Az egész kérdés furcsa.


12 hónapos oltás tartalmaz tojásfehérjét. Oké. De akkor minek 9 hónappal előtte etetni a tojásfehérjét? Nem elég 10 hónaposan adni neki? Akkor még két hónap van hogy kiderüljön allergiás-e rá.


1 liter tápszertől nem hízott a két hónapos? És csokit nem javasolta a dokinő? Vagy Bic Mac-et? Attól biztos hízna...


1 hetesen meg átfordult, persze. Az enyém is, mert addig vergődött a kiságyban míg fel nem borult valahogy, de totál nem tudatos volt és pont nem tudta direkt megismételni, maximum ha megint annyit vergődött, akkor esetleg véletlen megint átfordult valahogy. Ez messze van a valódi átfordulástól, amikor szándékosan, koordinált mozdulatokkal fordul meg a gyerek. Valószínűleg ugyanígy nem direkt kúszik, csak vergődik valahogy. Nem akarom lebecsülni a csodagyerekedet, csak hát sokan tévedésből hisznek dolgokat.


Pl az enyém is aranyosan vonyította néha jókedvében, 3 hónaposan, hogy áááá--nyáááá de mégsem beszélt és pláne nem azt mondta hogy anya.


Na nem akartam rosszindulatúnak tűnni, de ez a véleményem.


Tojást ne adjál neki még. Ha nem hízik ki kell vizsgáltatni, vagy tápszert kell váltani. A kúszás meg valsz nem kúszás csak annak néz ki. A dokinő szerintem nem látta. Én azzal nem foglalkoznék, hacsak nem tényleg valami kötött izomzat, ízület miatt vergődés.

2016. nov. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
81%

Figyelj oda, mert 4 hónapos korára illene hiba nélkül integrálni és deriválni. Ha nem megy neki, akkor vizsgáltasd ki, mert el van maradva.

Jövő héten pedig már vezesd be a pörköltet is, egyébként 1 éves korára gondok lesznek az evésével! De csípős verziót, különben válogatós lesz!

2016. nov. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
83%

3.5 honaposan tojas ... eszednel vagy????

Az oltoanyag meg egesz Europaban ugyanaz! A tojast sargajat 7 honapos kor korul , a feherjet 1 eves kor korul kell adni.

Legyen mar eszed bakker!

2016. nov. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a semmit megint eszembe jutott miért nem szoktam itt semmit kérdezni... Egyébként vannak azok a kötelező oltások amit az Unió elő ír és vannak azok amik az adott ország kötelezői pl BCG itt nincs is oltó anyag illetve az oltások nem "kőtelezőek" csak erősen ajánlottak de a szülő vissza utasíthatja őket bármikor. Otthon az MMR oltást 15 hósan adják itt 12 hósan.Itt oltások 2,4,6,12,13 hósan vannak aztán az iskola első évében 4-5 évesen. Ha érdekel az is le írom milyen oltásokról van szó.
2016. nov. 13. 22:17
 8/27 anonim ***** válasza:
87%

Nezd, en tenyleg nem akarok beszolni, de barhol is elsz, ez minden orszagban elegge alap, hogy 4 honapos kor elott nem kezdjuk a hozzataplalast, de inkabb 6 honapot mondanak mindenhol. Ha megivott ilyen rengeteg tapszert, de megsem hizott, akkor szerintem arra nem a hozzataplalas a megoldas. Ha az egyik tapszeres evest kivaltod repapurevel, attol elkezd hizni? Ez nekem gyanus azert..

Meg ez a tojasos dolog is.. en is kulfoldon elek, es egyaltalan nem ragaszkodom gorcsosen a magyar ajanlasokhoz, olyan 7 honapos koraban mar kapott a babam bebietelben tojast, igazit meg kb 9-10 honaposan. Na de 3.5 honaposan? Ebben tenyleg semmi logika nincs, hogy oltas elott KILENC honappal mar azzal kell tomni a gyereket. Szerintem ezzel maximum elosegiteni lehet az allergia kialakulasat, nem pedig megelozni. Meg hogy kerul tojasfeherje az oltoanyagba? Pont egy ennyire allergen dolog. Ennyi erovel olthatnak mogyoroval is a gyerekeket. Ekkora baromsagot.

Na de ezeknek a dolgoknak mar amugy baromira mindegy, mert az irasodbol egyreszt kiderul, hogy te egyetertesz vele, masreszt meg mar egy honapja hozzataplalod, szoval ezt nem tudod visszacsinalni. Azt azert meg leirom, hogy a gyerek etvagyanak vagy annak hogy mit milyen idos koraban eszik kb semmi koze ahhoz, hogy mikor kezdted vele a hozzataplalast.

2016. nov. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
78%
Melyik orszagban eltek egyebkent?
2016. nov. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Remélem ezt még azért elolvasod, és tudok vele segíteni. :(


A fiam 3 hetesen hason fekve tolta ki magát, emelte a fejét. Ez problémát jelzett nála. Mint kiderült enyhe oxigénhiány miatt feszesek voltak az izmai. Így 8 hetesen elkezdtem járatni dévény tornára. Ennek köszönhetően 4 hónaposan kúszott, 5 hónaposan mászott, 6 hósan felállt és elindult kapaszkodva illetve 9 hósan már egyedül járt.


Azt mondták ha feszes az izomzata akkor mindig ökölbe van szorítva a keze. 3 hósan már lazulnia kell, illetve ha hasra teszed és mereven kinyomja magát majd borul az nem jó. Illetve nem átfordulás, csak merev dőlés. Ezt próbáld meg megfigyelni nála. Sokszor a védőnő sem ismeri fel. Az enyém is csak ujjongott, hogy de ügyes a gyerek, közben meg nem!



Hozzátáplálás:


4 hónapos kora után ajánlott elkezdeni gyümölcslével, pürékkel. Hús és tojás adása neki tilos, mert az emésztőrendszere nem képes megemészteni a tömény állati fehérjét. Tojást kifejezetten tilos ennyi idősen adni neki. Majd csak 9-10 hós kora körül, és akkor is csak a fehérjét, majd később a lehet a sárgáját is.

Méz adása is tilos 1 éves kor előtt.

2016. nov. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!