Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mindennap kell zöldséget...

Mindennap kell zöldséget enni? Heti hányszor eszik zöldséges ételt a gyermeked?

Figyelt kérdés

14 hónaposom van, egyelőre nagyrészt bébiételt kap szóval mindennap eszik, mi sajnos kevés zöldséget eszünk de muszáj lesz összehangolni az étrendünket valahogy, mert úgy tűnik egyre inkább igényli.

Sajnos a lehetőségek is rosszak, ami puffaszthat, attől ő puffad is. :( K betűsök, hüvelyesek esélytelen..


2016. dec. 4. 05:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Répa pl nasinak is jó, elrágcsálja már egy ennyi idős, vagy picit párolsz rajta, ha kevés a foga. Ha nem is minden nap, de majd' mindennap eszik zöldséget es gyümölcsöt a 17 hónaposom. Szerencsém van mondjuk, mert nem egy válogatós fajta. Ennyi idősen amugy mar csinálhatsz neki húslevest, zöldség levest, főzelékeket, zabkasa gyümölccsel, túró gyümölccsel, zöldséges tészta, zöldséges rizs, lecsó, rakott zöldség. Kihagyod belole amiket nem bír a pocak es kész. Én arra még figyelek, hogy enyhén legyen fűszerezve, egyébként bébiételt már nagyon régóta nem kap.
2016. dec. 4. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az lenne az ideális, naponta zöldség és gyümölcs is. Nálunk a példa megvan, változatosan étkezünk (és mindig vele), de a pici még nem vevő úgy "felnőtt" kosztra. Kér, kap és nem eszi meg.
2016. dec. 4. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mindennap, ahogy mi is. A puffadás elkerulheto fűszerekkel -Pl kömény -illetve azzal, ha előbb a zöldséget hideg vízbe téve felforralod és a vizet kiontod
2016. dec. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Gyümölcsöt eszik mindennap 2x is, (én is szoktam egyébként) szóval azzal nincs baj. Ha csinálok zöldséges kaját vagy levest abból ő is kap, szívesen eszik majdnem mindent. Én is úgy tudom, hogy jó lenne mindennap a zöldség, csak még a kivitelezésen gondolkozom, hogy azt is egye nagyjából amit mi meg zöldség is elég legyen. A répa nasinak jó ötlet. :)
2016. dec. 4. 07:02
 5/14 A kérdező kommentje:
#3-as, köszi, a brokkolit így oda tudom adni de pl a karfiol így se megy. Az a baj, hogy eleve később is érett meg a hozzátáplálásra meg én is sokmindentől puffadok, rossz az emésztésem szóval örökölni is volt kitől. Kb 11 hónapos koráig az ételek nagy részét nem bírta így én már a jelenlegi helyzetnek is örülök.
2016. dec. 4. 07:05
 6/14 anonim ***** válasza:

Akkor ne adj neki karfiolt - bár nem értem, hogy lehet puffaszto, ha köménnyel fűszerezett. ...

Adj neki halvanyito zellert,répát, bebirepat,zöldborsót,uborkát mindenféle formában, paradicsom, paprika, zöldség csírák. ... Annyi minden van 😊

2016. dec. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
17%
Azt add neki, amit magatoknak készítesz. Ennyi idősen már nem bolti kajával kellene etetni.
2016. dec. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%

Úgy lehet a köménnyel fűszerezett is puffasztó, hogy van aki a köményt sem bìrja. Pl én sem. Amiben van attól iszonyatosan fàj a hasam. Gyerekeimnek dettó. Ahogy pl az sem segìt ha 5 percenként cserélek vizet a zöldségen...

Nem tudom miért kell okoskodni, ha nem bìrja nem bìrja.

Kérdező,elviekben naponta 3 alkalommal kell nyers zöldséget, gyümölcsöt enni. Előbb utóbb meg tudja enni. Nàlunk is kinőtték ezt a gyerekek 3 éves korukra, pontosabban 1-2 dolog most is nagyon puffasztó nekik, de nincs belőle màr probléma.

2016. dec. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

A kömény jó, de sajnos nem csodaszer. Édeskömény teát egyébként néha itatok vele, segít távozni a gázoknak. Szoktam fűszerköményt rakni a kajájába ha én főzök neki de komolyabb hatást én nem tapasztaltam.

A paradicsomtól megy a hasa egyébként, a borsót csak héj nélkül bírja. Vannak még problémás kaják, rendesen fel van adva a lecke, hogyan is etessem. Tényleg nem könnyű.

Bár azt én sem tudom uborkát miért nem adtam még neki, ideje megkóstolnia.

Paprikát én nem bírom és félek is tőle. Mindegy, megoldom.


Köszönöm a válaszokat! Én is úgy tudtam, hogy kellene mindennap csak nem voltam biztos benne.

2016. dec. 4. 08:24
 10/14 A kérdező kommentje:
És várom a csodát, hogy jobb legyen az emésztése.
2016. dec. 4. 08:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!