Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Akik a glutént 7 gabonás...

Akik a glutént 7 gabonás péppel vezették be hogyan növeltétek a mennyiséget és milyen időközönként? Pl fél kiskanál egy hétig, következő héten egy egész stb? Illetve minden nap adtatok? Mennyi ideig kell bevezetni? Mikortól adható kb bármennyi?

Figyelt kérdés

2017. jan. 27. 23:10
 1/5 anonim ***** válasza:
56%

Elso hét: kétnapont egy MOKKÁSkanál gabonapép a gyümölcspürébe

2. héten naponta

3. Héten már egy lapos evőkanál naponta

4. héten adtam már féladagot kétnaponta


A teljes adagra, ahogy a gabonapépen írja nem emlékszem mikor adtam


A sokféle modszer közül én ezt a fokozatos stratégiát választottam mert a glutenallergia lehet csak évek mulva derülne ki és egy életen át tartana.nem vagyok kockáztatos típus ha gyermekről van szó

2017. jan. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnő szólt, hogy nem célszerű ezzel bevezetni a glutént, mert ha esetleg allergiás reakciót vált ki, nem lehet tudni melyik gabona okozta a hét közül.
2017. jan. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
15%

1- valaszolo, attol, hogy fokozatosan adtad neki, azzal nem elozted meg az esetleges kesobbi intolarenciat.


Kerdezo, en 2-3 naponta szortam egy keveset gyumolcsbe, aztan 2 het mulva nagyobb adagot.

2017. jan. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Megelőzni?? Azt se tudják mi okozza. Vagyis azt de, 2 fehérje amelyik minden gabonában megvan (ezért nem értem amit a 2-esnek mondott a védőnő) illetve sikerült kideríteni, hogy a gluténérzékenység egy autoimmun folyamat, de gőzük sincsen mi indítja el. A gluténérzékenység emelett csendesen roncsolja a bélbolyhokat, a jellegzetes tünetek pl hasmenés már csak akkor jelentkeznek, ha jelentős a kár és kialakult a felszívódási zavar.


Persze követjük az ajánlásokat, ami jelenleg az, hogy 4-7 hónapos kor között kis mennyiségben be kell vezetni, én 6,5 hónapos korában adtam egy mokkáskanálnyi pépet a gyümölcsébe pár napig, aztán babakanállal adtam de sokáig nem evett nagy mennyiséget belőle.

2017. jan. 28. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A gabonapépen rajta van h glutenbevezetesre kivalo es igy legalabb tobbfele gabonat be lehet vezetni.


A fokozatosság meg a ht nál alap szerintem amugy is

2017. jan. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!