Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 20 hónaposnak Himalája sót...

20 hónaposnak Himalája sót tehetek az ételeibe?

Figyelt kérdés

Kérem azok válaszoljanak akik a hozzátáplálást nem sózva és cukrozva kezdték.


20 hónapos anyatejes és most kezdtem használni a Himalája és a tengeri sót felváltva az ételébe, de akár hányszor sózom neki lelkiismeret furdalásom van.

Azt érzem hogy en is engedtem a társadalom "elvárásainak" és hogy az elveimet így feladtam.


A cukrot még hanyagoljuk, de amikor a nagyi jön és kínálgatja a sütiét a gyereknek, nincs erőm elmagyarázni neki hogy nem, ezt sem ehet a gyerek. ugye ezt mar elmondtam neki nem egyszer de minden alkalommal adja a sütit amikor átjön mert idézem 'jó nagymama akarok lenni'.


Tényleg nem ad neki sokat, csak hetente egyszer egy kiskanálnyi méretű darabot. Szóval ennyi csak nem árt neki, de nekem akkor is nagyon lelkiismeret furdalásom van.


Igazából azt tudom hogy cukrosat sokáig nem szeretnék adni neki, de sósat már adhatok ugye? Főleg ha himalaja vagy tengeri. Vagy az is árt? Igazából ezzel nem vagyok tisztában.

csinaljak neki só nélkül mont idáig, vagy nem baj ha már a miénkből sósan eszi?

Bocsánat ha hosszú lett



2017. ápr. 13. 21:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen
2017. ápr. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A lenyeg a mertek. A so kell a szervezetnek, ne vondmeg tole, csak ne sozd szet az etelet.

2 eves kor korul sok gyerek bolcsibe megy, ott bizony fuszereket is tartalmaz az etel. Oviban majd detto. A szervezetenek fel kell keszulnie erre, ne egyik naprol a masikra erezzen izeket, mert az rosszabb lesz!

2017. ápr. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Maga a só (normális mértékben) nem gond. A Himalája só viszont kamu.
2017. ápr. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Carragher_x ***** válasza:
68%

Először is tisztázzunk egy nagyon-nagyon fontos dolgot:

Sem a só, sem a cukor NEM ÁRT egy egészséges embernek. A túlzott bevitel árthat, de a túlzott bevitel mindenből árthat, szóval ezt a démonizálást érdemes elfelejteni.

Egyébként, mint előttem is írták, a Himalája só egy óriási átb*sz*s.

2017. ápr. 14. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Miért kamu a himalája só?
2017. ápr. 14. 12:15
 6/9 Carragher_x ***** válasza:
Mert megveszed a konyhasót 5-szörös áron :D Ugyanis akárhogy csűrjük-csavarjuk, az bizony nátrium-klorid, attól hogy ráépült egy a homeopátiához hasonló átverésmarketing, attól még bizony az égvilágon semmiféle bizonyított jótékony hatása sincs az egyszerű konyhasóval szemben, ugyanis a benne fellelhető ásványi anyag különbözet (az egyszerű konyhasóhoz képest is) jelentéktelen.
2017. ápr. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Carragher_x ***** válasza:
Jajj, azt elfelejtettem hozzátenni, hogy a tengeri sóra ugyanez vonatkozik (igaz ott "csak" másfélszeres a marketingköltség túlárazása), lévén a lepárlás helyének változásától (tenger vs bánya), még pont ugyanúgy nátrium-klorid lesz az, amit sónak hívunk:) Szóval a só az só, az elépakolt hangzatos bullshit meg bullshit.
2017. ápr. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Carragher_x ***** válasza:
*mármint inkább előállítás helyének változásától, lévén a bányászott só is értelemszerűen a korábban ott levő tengerből vált ki.
2017. ápr. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én még saját fogyasztásra is tartózkodom a Himalája és kétes eredetű tengeri sóktól nemhogy a gyerekemnek ilyesmit adjak. Most derült ki éppen hogy egy bizonyos tengeri só toxikus anyagot is tartalmazott és bevonták. Én csak ha tehetem Erdélyi-t veszek és abból is olyat ami a veszélyes csómósodásgátló anyagtól mentes.
2017. ápr. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!