Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Akinek tápszeres a babája,...

Akinek tápszeres a babája, mikor és mivel/hogyan/ kezdte a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
2017. máj. 15. 14:57
 1/3 anonim ***** válasza:
85%
Almával 5 és fél hónaposan, először a levével, majd reszelve/pürésítve, utána kapott sütőtököt, aztán céklát, körtét,répát és így tovább.. Elég gyorsan tudtunk haladni, fiam imád enni és nem válogatós.
2017. máj. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%
6 hónaposan alma levével, majd sütőtök, répa, krumpli, édesburgonya... Csigalassan haladtunk, mert refluxos, hasfájós volt.
2017. máj. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50%

4 hónaposan alma, aztán répa, krumpli, majd üveges bébiételekből, amik a korának megfeleltek. Teljesen nem emlékszem már, viszont több táblázatot néztem, ahol eltérés volt, ott a későbbi időpontot tartottam be.


Viszont a családban nincs ételérzékenység, így a gyerekorvossal egyeztetve aránylag gyorsan haladtunk.


Egy éves korig nem kapott tehéntejet (csak tejterméket). Igazi epret két éves kora körül kapott, csakúgy, mint a földimogyorót, mert az eléggé allergén és biztosra szerettem volna menni.


Már 3 éves, mindent eszik. Kivéve tejszínt, mert azt valamiért én nem bírom, ezért nincs a háztartásban. De szerintem nem okozok tápanyaghiányt vele, ha ez kimarad neki. Majd máshol biztos eszik tejszínes ételt is.

Ez utóbbit azért tettem hozzá, hogy ha a háztartásban valaki nem szeret/bír valamilyen ételt, de helyettesíthető mással, akkor csak a gyerek miatt felesleges tartani otthon.


Én pl. disznóhúst alig ettem gyerekkoromban, mert anyukám nem szereti az ízét. De nem volt gond, mert marhát és szárnyasokat kaptam bőven.

2017. máj. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!