Gesztenyepürét adhatok?

Figyelt kérdés
Ne nézzetek hülyének lécci, első baba és nincs kit kérdezzek. Gesztenyés babakaját evett már, illetve krémtúrót is (én csináltam túró-naturjoghurt-banán kombinációból). Ma van a névnapja, adhatok neki gesztenyepürét? Valami különlegesebb finomságot akarok csinálni, és ez jutott eszembe. 8 hós múlt. Habsprayvel lehet csinálni? Vagy mi együnk úgy, neki meg magában a masszából?
2017. máj. 18. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:
42%

Hat nezd, szerinted jot tenne neki? Az miert lenyeges, hogy elso gyerek ? Nekem is egy gyerekem van, de jozan paraszti esszel elolvasom, hogy mi van abban a tejszinhabban. Ha a bolti nyomosra gondolsz. En felnottkent nem eszek ilyen szemetet.

Olvasd el milyren a gesztenyemassza.

Sokban van pl rum aroma, es teli van cukorral!

Ezzel szerinted jot teszel neki ? Nem ! Artasz neki, rombolod a szervezetet.

DE ha elmesz pl a Lidl - be , ott van gesztenyemassza ami 100 % gesztenye, veszel felveros tejszint ami 100 % tejszin, es tadam, nem artasz neki!

2017. máj. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős? A gesztenyepürénél tényleg olvasd el mi van benne, ha találsz olyat amit az 1-es ír, akkor azt nyugodtan adhatod. Tejszín... hát én találtam már olyan táblázatot is, ami 3 éves kor alatt nem ajánlja. Én 1 év alatt nem adnék akkor sem, ha savanyított tejtermékektől nincs baja. Egy dolog a joghurt meg a túró, másik a tej meg tejszín stb. Fújósat meg semmiképp, még azt se merik ráírni, hogy tejszínhab, szerinted miért? Simán habspray néven árulják, köze is annyi van a tejszínhez, kb semmi.
2017. máj. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Miért pont a névnapján akarsz vele két új dolgot megkóstoltatni???

Csinálj neki olyat amit tudod hogy nagyon szeret!

2017. máj. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
Én adtam gesztenye pürét nekik és imádták :) Tejszínhabot mondjuk ilyenkor még nem kaptak rá. Viszont nálunk a telken van egy nagy gesztenye fa, a közeli cukrászüzembe szoktuk bevinni a gesztenyét és ők csinálják meg masszának,úgy szoktuk kérni,hogy az egyik fele natúr legyen és azt kapták a másik fele meg cukrozott. Azt adagolom és fagyasztom. Szóval nem bolti amibe aztán minden van.
2017. máj. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Igazi gesztenyepürét igen, adhatsz. De nagyon nézd meg, hol veszed, mit tartalmaz, mert nagyon meglepő dolgok voltak/vannak a gesztenyepürének álcázott termékekben.

(régi cikk, de a helyzet azóta sem sokat változott: [link] )


A habsprayt nektek sem javaslom, nem is tudom, hogy jutott eszedbe. A tejszínt 1 éves kora után javasolják, de a tejszínhabba a legtöbb esetben kerül némi cukor is, hogy keményebb, tartósabb maradjon a hab. Így 1 évesen is csak akkor adnék, ha én csinálom, megbízható tejszínből, és cukor nélkül.


A gesztenyemassza a legtöbb esetben így is édes lesz, szerintem elég neki annyi.

2017. máj. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
1-es, képzeld van cukormentes és adalékmentes gesztenyepüré is.
2017. máj. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem NEKED fontosabb a különleges desszert, mint neki. Vegyél neki valami drágább babakaját vagy bébidesszertet, amit eddig nem vettél meg, vagy rétegezzél joghurtot babakeksszel és gyümölcspürével, de ne etesd olyan kajával, amit TE kívánsz, mi meg sokan meg se ennénk. (Soha nem vettem ilyen habsprayt, műanyag meg cukor, és még csak nem is finom, semmi értelme nincs megenni.)
2017. máj. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6- os, kepzeld, a mondandom masodik reszeben irtam en is. Szelektiven olvasol ?
2017. máj. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!