Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miket adtok 8,5 hós babának?

Miket adtok 8,5 hós babának?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, amit már ti is esztek, azokból az ételekből mit adtok neki is? Pl. ha csinálok egy krumplifőzeléket, abból turmixolva kaphat? Foga nincs még sajnos. Tejfölt, túrót, natúr joghurtot kapott már. A krumplifőzelék csak egy példa.

Eddig legfőképp babakaját kapott főételbe, gyümölcsből is gyakran azt, de azt szoktam én is készíteni neki. Főttkajából viszont általában üvegeset kap, zöldfőzelék, sütőtökpüré csirkehússal, ilyesmiket.


2017. máj. 24. 12:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Krumpli jó, mert azt sokféleképp lehet varriálni.

Magába.... krumplipüréként is pl anyatejjel vagy tápszerrel.

Almával, répával, husival, barackal... nagy részben igazából mehet már amit ti is esztek, ha nem túl fűszeres és csípős... pl a gúlyásleves is mehet ha nem túl zsíros, kicsit turmixolva az én lányom nagyon szerette.

Húsleves és zöldségek amik benne főttek. Ha a kicsi nem hasfájós, akkor karalábéval is lehet próbálkozni.

Én is amúgy főleg babakaját adtam a gyerekeimnek, mert sokkal olcsóbban kijött és frissebb is volt.... Ha szereti és megeszi az üvegeset, szerintemott van bőven választék, hogy változatosan tudd etetni.

Ha zavar, hogy csak üvegeset eszik, akkor váltsd ki vagy az ebédet vagy a vacsit ilyen sima pürékre, levesekre, amiket írtam. :)

2017. máj. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ja, pl rakott husi kurmplival... főtt krumpli felkarikázva, rá darált hus, egy kis sajt, tejföl v joghurt a tetejére....

ezeket ha kell szét tudod nyomkodni villával vagy ha szökséges turmixolsz rajta egyet, ezt ti is ehetitek, ő is.

ugyanez varriálva paradicsommal pl, tökfőzelék....


előző voltam... ezek most jutottak eszembe... :)

2017. máj. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszi :)


igazából csak azért gondoltam abból is adni neki, hogy még változatosabb legyen, illetve szívesen is adnám neki, ha szabad. Ma mondjuk csirkemell lesz rizzsel, megpróbálom összeturmixolni neki :)

2017. máj. 24. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!