Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Lehet baja most vagy esetleg...

Lehet baja most vagy esetleg később?

Figyelt kérdés
Tudom,ez most lavinát fog elindítani,de nem baj.10 hónapos a lányom,s ésszerű kereteken belül már szinte mindent eszik.Például ami magvas még mint a málna,azt csak pürésítve s egyéb ételeket,mint a paprikás krumpli is,ha úgy van.De már jön a 6.foga,tanuljuk a rágást!Az ételeinket pedig megpróbálom egyébként is gondosan elkészíteni:t.k.liszt,fruktóz (ezt van aki egészségesnek mondja,van aki nem,himalája só)...Az aranyközépút híve vagyok.Anno nagyanyáink is etettek minket mindennel,mégis felnőttünk! :-D Jó,mondjuk nekem ekcémám is van... :S Na most akkor? :-)

2017. júl. 22. 20:05
 1/5 anonim ***** válasza:
41%

Igen, az ilyen felelőtlenül etetett gyerekeknél később gyakrabban alakulnak ki különböző allergiák és ételintoleranciák, cukorbetegség stb...


a málna pedig, hiába pürésíted allergizál..gondolom a magokat nem szeded ki belőle...keverd ki mézzel és olajos magvakkal ha biztosra akarsz menni abban hogy tönkrevágod a gyereked szervezetét.

2017. júl. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
43%

Igen, lehet baja. Sosem értettem ezt, az a gyerek az elkövetkezendő 80-90 évében azt eszik, amit akar, viszont ez a pár hónap most számít, miért nem lehet kivárni?

És igen, mi is felnőttünk, és rengeteg is az allergiás, emésztési panaszos ember.

2017. júl. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
7%
Ráadásul a fűszeres ételek (azok is, amiket mi, felnőttek nem is gondolunk annak) károsak az emésztésre, problémákat okozhatnak mind most mind a későbbiekben. Nem véletlenül vannak bébiételek, meg millió szakácskönyv a babák első ételeinek az elkészítéséhez. Én rendes, felnőttnek készült ételt csak 14-16 hós kora után kezdeném megpróbálni, és akkor is csak kóstoltatás szintjén és nem mindent.
2017. júl. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Külföldön élünk. Itt a málna és eper mehet 8 hónapos kortól szerintük.

Én nem fogok adni, csak később.

Viszont tehéntej csak 3 éves kortól lehet csak itt.

Egy éves korig felnőtt ételt nem adnék.

2017. júl. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jó eséllyel semmi baja nem lesz.

3 darab gyermeket neveltem már fel ( 1 felnőtt, 2 kamaszkorú), hasonló módon. A két kezemen meg tudom számolni, hogy összesen hányszor voltak betegek, és ezek közül egyik sem volt emésztőrendszeri probléma. Semmilyen ételallergiája nincs egyiknek sem.

Amit viszont betartottam, és azt javaslom is: az aprómagvasakat (eper, málna) még kerülni kéne. Igazából az a gond velük, hogy ezek az apró magvak arzéntartalmúak, ezek okozhatnak bajt. Sárgabaracknál pedig érdemes figyelni a magot, ha szét van nyílva, akkor inkább ne kapjon (ez pedig ciántartalmú).

2017. júl. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!