Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Meddig kizárólag anyatejes?

Meddig kizárólag anyatejes?

Figyelt kérdés
Kisfiam csak anyatejes, 6 hónapos koráig szeretném ha ez így lenne. Már nagyon érdeklődik, kinézi a szánkból az ételt. :) Tegnap volt 5 hónapos. Előtte 2 nappal pár csepp baracklét cseppegtettem a szájába, kíváncsi volt hogyan reagál. Nagyon ízlett neki. :) Ennek ellenére kivárnám a maradék 1 hónapot. Barátnőmnek meséltem, hogy az az 1-2 csepp barack mennyire ízlett a babámnak, erre mondta, hogy akkor már nem kizárólag anyatejes, hiszen kapott mást is (még ha 6 hó-ig nem is kap). Ebből kifolyólag ő vizet sem ad a kislányának, mert hát akkor nem csak anyatejes. Hát szerintem ez butaság, a víz azért nem tápanyag, csak folyadék. Ahogy a 2 csepp barack miatt se hiszem, hogy már nem csak anyatejesnek számítana, nem váltottunk ki étkezést se semmi, csak belenyalt. Ti hogy gondoljátok?
2017. júl. 24. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
azt gondolom, hogy a barátnőd nem normális.
2017. júl. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

És ha egy baba nem kizárólag anyatejes 6 hónapos koráig, akkor mi van??? Miért ennyire fontos ez?


Ha akarod elkezdheted a kóstoltatást. Pont így. 1-1 "falat" naponta. Nem kell egyből étkezést kiváltani.

2017. júl. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
az, hogy ennyire ízlett- jelzés, hogy igényli, kéri! fokozatosan, csak egy-egy kanállal növelve az adagot lehetne már almalé, reszelt alma. Fontos, hogy csak egy félét adj egy nap és naponta emeld az adagot kanalanként. Így tudod a hatását figyelni.
2017. júl. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne kell ennyire ragaszkodni a "nagykönyvhöz", hogy csak pont 6 hósan és 1 naposan kaphatja először az első falatot/kortyot és a szavakon sem kell lovagolni ennyire. Sok tápszeres babát már 5 hósan hozzátáplálnak, vagy a szorulásosok kapnak olykor hashajtó helyett teát, őszilevet (lehet agyalni, melyik a jobb), de még mindig kizárólag anyatejesnek hívják őket, aztán meg van a másik irány, amikor a baba csak jó pár hónappal féléves kora után hajlandó bármi kanalasat vagy cumisat elfogadni. Szerintem kánikulában - már ha a baba elfogadja - nyugodtan mehet víz is, ha nem akar valaki egész nap szoptatni, ettől még hívhatja a babát kizárólag anyatejesnek.
2017. júl. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi erővel egyik baba sem kizárólag anyatejes,hiszen minden hónapban kapnak Konakiont, sőt naponta D-vitamint is. Amíg nem váltotok ki egy étkezést, addig kizárólag anyatejes. Az én kisfiam 5 és fél hónapos, ő is kapott már 1 kiskanálnyi baracklevet és a vízzel is próbálkozunk, nem sok sikerrel, sőt születése után kapott tápszert is, összesen kb. 2-3 decit, amikor vérzett a mellem. Akkor ő most nem kizárólagosan anyatejes? Ez butaság!
2017. júl. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kizárólag anyatejes arra vonatkozik első sorban, hogy nem kap tápszert. Nekem kell az is, mert kevés a tejem, így nyilván az én gyerekem nem kizárólag anyatejes, de a tiéd attól a 2 csepp baracklétől simán az. Vicc amit a barátnőd mondott, ne foglalkozz vele. A hozzátáplálás úgy van ha anyatejes akkor elég a 6. hónaptól, ha tápszeres akkor előbb kezdődik. Tehát semmi bajt nem okoztál, hogy 5 hónaposan adtál neki pláne 2 csepp baracklét. Ettől még anyatejes, nem a 2 csepp baracktól nem lesz az, sőt ha adnál neki 5 cseppet akkor is anyatejes lenne a babád :D

Véleményem szerintem hiába csak anyatejes egy baba, azért ebbe a 36 fokba lehet vizet adni, de nem szállok senkivel vitába, mert az enyém ahogy írtam tápszert is kap, így egyértelmű hogy vizet is adok neki.

Amúgy a kutacsán látszik ha mindenképpen kell vizet adni.

Amúgy adhatná neki pohárból vagy kanállal, és akkor nem kell félnie hogy cumizavaros lesz stb.

2017. júl. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen Nektek a válaszokat, tanácsokat, főleg #4,#5,#6. Én is pont a K-vitaminra és a D-vitaminra gondoltam, ilyen erővel egyik baba se csak anyatejes.

Felpontoztam mindenkit :)

2017. júl. 24. 12:40
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom is "kizárólag" anyatejes volt fél éves koráig.

Azért az idézőjel mert ő is kapott vizet és kb. 5 hónapos lehetett amikor már megkostolta a dinnyét.

Én hozzátáplálásnak az tekintettem amikor már rendszeresen minden nap kapott valami mást is és nem csak kostolót.

A vizet azt azért mondhatta a barátnőd, nekem is mondták, hogy ne adjak mert lemossa a védőréteget a belegről ami az anyatej által rákerül. Vagy valami hasonlót magyaráztak. De pont nem érdekelt, mert a gyerekem meg szomjas volt és az én tejem hiába vizesebb az anyatej eleje nem csillapította a szomját.

2017. júl. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!