Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ti hogy értétek el, hogy a...

Ti hogy értétek el, hogy a gyereketek napi 2x igyon anyatejet / tápszert?

Figyelt kérdés

Mi az a pont, amikor erre rá kell vezetni a babát? Vagy inkább a szükség hozza?

Egyenlőre a fiam napi 3-nál tart még, de kérdés előtt állok, hogy mikor lehet szükséges az átállás - napi 2-re?

Eszik már főzeléket, gyümölcsöt is. Általában délben, mert a reggeli után, délelőtt sokat alszik.

Eddig azt tartottuk, hogy reggel délben, este tápszer, délelőtt zöldség püré, délután tejpép nasi.


Ti mikor és mi miatt áltatok át 2-re? Korhoz vagy az ebéd tartalmához van köze?


2017. júl. 25. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:

"Mi az a pont, amikor erre rá kell vezetni a babát?"


Amikor már nem baba. Ahogy nő, egyre több másféle ételt fog enni, és egyre kevesebb tejet/tápszert inni.


Amikor már ebédre annyit eszik, hogy nem igényel mást. Nálunk ez olyan 1-1,5 éves korában volt. Akkor már csak reggeli mellé ivott 1 pohárral, meg este lefekvés előtt.

1 éves korától tápszer helyett tejitalt kapott (ugyanazt a márkát), és 2 éves korában vezettem be a tejet.

2017. júl. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam azután állt át a napi kétszeri szopira, miután már csak egyszer (ebéd után) aludt. De azért ott is volt átmenet. Olyan 13 hónapos lehetett, amikor már stabilan csak egyszer aludt. Az alvás előtt szopin aludt el, majd még este a nagyalvása előtt volt szopi. Tehát az alvásokhoz kérte a szopit. Viszont előfordult, hogy délután, uzsi időben még odakucorodott szopizni (ha otthon voltunk, és nyűgösebb volt vagy esetleg nem pihente ki magát).

Ő ekkor már napi 5x evett, az anyatej tényleg az elalvás előtti megnyugváshoz kellett (azaz inkább már csak a cici, a komfortszopi kellett akkor Neki). Aztán másfél évesen el is hagyta.

2017. júl. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

7 hónapos múlt amúgy és már bőven eszik annyit, hogy ellegyen vele.

Csak tanácstalan vagyok, hogy meddig szükséges napközben a tápszer - hisz abban még vannak olyan tápanyagok, amiket gondolom a répa főzelékben nem kap meg.. :/

És az orvos már 4 hónaposan azt mondta, hogy hajrá, haladjunk a napi 2 felé. Persze nem akkor, hanem 5 hónaposan kezdtük el a hozzátáplálást.

2017. júl. 25. 14:19
 4/6 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Szerintem nagyon nem mindegy, hogy tápszeres-e vagy anyatejes a baba. Mivel a tiéd tápszeres, ebben nem igazán tudok segíteni. Az biztos, hogy a fiam egy éves kora után néha már csak a komfortszopi miatt.szopizott egyáltalán, nem igazán kortyolta a tejet. Szval degeszre tömte magát az ebéddel, aztán cumizott még egyet rajtam. De a tápszer más téma, valóban vigyáznod kell, hogy nehogy túlegye magát egy kiados ebéd után. Tényleg kérdezz rá pontosan a gyerekorvosnál!
2017. júl. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%

A lányom fél évesen állt át a két tápszerre. Reggel és este ivott kb. 190ml-t, 1 hónappal később már csak vacsorára kapott. 1 éves koráig volt ez a rendszer, majd 2-3 hónapig tejital.

Napközben többször kapott tejterméket. (tejpép, sajt, kefír, joghurt, túró, mikor mit lehetett)

A főzelékekből jó adagokat megevett, egészségesen, jó ütemben fejlődött. Most 2,5 éves és kutya baja.

2017. júl. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
7 hónapos babának még kell a háromszori tápszer, még ennél többször is kaphatna. Ráérsz 1 éves korára lecsökkenteni kettőre, viszont a tejpépben is van tápszer.
2017. júl. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!