Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogy oldjátok meg a kellő...

Hogy oldjátok meg a kellő folyadékbevitelt?

Figyelt kérdés

3 étkezés ki van váltva, reggel este iszik tápszert. van gyümölcs-főzelék-tejpép.a két tápszer kb 300ml. délután iszik 1 dl gyümilevet(én készítem, 20 ml gyümölcslé+80ml víz) illetve olyan 1 dl sima vizet délelőtt.

ennyi elég neki? mert utána olvastam, hogy a hozzátáplálásnál ugye már nem annyi folyadékot kap mint eleinte.majdnem 7 hós baba.ki h csinálja?



2017. aug. 29. 10:04
 1/3 anonim ***** válasza:
60%

Az én fiam pl nem tud vizet inni. Nem szereti a vizet, csak a gyümölcslevet, azt meg nem szívesen adok ha nem muszáj, mert jobban örülnék a víznek..


Én úgy csinálom a folyadékbevitelt, hogy pl az ebéd közben, hogy kb 4 kanalanként megitatom. Lehet csak egy korty, de akkor is hasznos korty. A főzelékekben hagyok több főzőlevet. Főleg most, hogy 8 hónapos, már a krumplis ételeket csak villával nyomom szét, így sűrűbb is neki.


Meg szoktam venni 100% gyümölcslevet, amit mi is iszunk, és egy igazán picit löttyintettem az itatópoharába. Kb egy ásványvizes kupaknyit a másfél deci vízhez. Épp annyi ízt ad neki, hogy bármikor odaadom neki, hogy igyon (séta közben, otthon játék közben, stb) be tudná vágni a felét a pohárnak.


Egy másik lehetőség: Most akarok nézni dm-ben olyan tea granulátumot, ami cukormentes és amiben minél kevesebb műanyag van.. Remélem találok.


Amúgy én azt figyelem, hogy legyen elég pisis pelus. Szerencsére van és nem is erős szagú, úgyhogy a fiam még ha nem is iszik meg a reggeli-esti tápszeren kívül 1 decit SE, így is jó az ürítése, tehát jó a folyadék bevitel a számára.

2017. aug. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Eleg a folyadek amit iszik.

Mindenki mas.az en kisfiam sem ivott ennyi idosen tobbet.mara pedig nagy ivos lett.

Reggel este kakaot kap,napkozben megiszik kb. 3 uveg vizet(1,5decis uveg) minimum.

Ha kap esetleg gyunilevet higitva akkor tobbet is boven.

A pisis pelus a lenyeg.ha van eleg,akkor gond nincs.

Ha azomjas,akkor addig sir amig nem kap inni.

Ne aggodj.

2017. aug. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az kimaradt,hogy most 17 hos.
2017. aug. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!