Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Kinek mennyi idő után jutott...

Kinek mennyi idő után jutott el a baba a kóstolgatástól addig, hogy megegyen egy adagot?

Figyelt kérdés

Kezdem feladni a harcot. Két hónapja kóstolgat. Egy-két kanállal eszik mindenből, aztán ki nem nyitná a száját. Inni sem akar. Egyre kevesebb neki az anyatej, muszáj lenne végre nagyobb mennyiségben ennie. De egyszerűen nem megy!

Se zöldség, se gyümölcs, se ivólevek, se tejpép, se semmi. Egyedül az tetszik neki, ha kenyérhajat vagy kukit kap a kezébe és azt egyedül nyammogja. De ebből sose fog jól lakni, a 90%-át szétdobálja.


6 hónapos. Legutóbb 10 dekát hízott egy hónap alatt. :(

Pedig rengetegszer szoptatom, de már ez így kevés.


2017. szept. 5. 12:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát.. 6 hónaposan kezdtem de semmi se kellett neki így nem erőltettem, 1-2 hetente megpróbáltam. 7,5 hónaposan kezdett enni de 1 hét alatt ki lett váltva az étkezés, már az első 1-2 nap is ordított, hogy olyan minimális mennyiséget kap de eleinte legalább elfogadta a tápszert utána, kb 1 hét után viszont nem és ordított tovább. Így hagytam annyit enni, amennyit kér. A többi étkezést se tudtam fokozatosan kiváltani, így a második gyorsan követte az elsőt. Ezután tartottam pár hét szünetet mert számítottam arra, hogy a 3. étkezés se lesz fokozatosan növelve..



Nyugi, el fogja fogadni, ha készen van rá! Az enyém még 6 hónaposan se volt érett a ht-ra. Van ilyen baba is. Amúgy a nehéz kezdet ellenére nagyon jó evő. 1 éves korig akármit megevett, amit adtam neki.

2017. szept. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Első naptól egész adagokat evett.
2017. szept. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%

6 hónaposan kezdtük, nem volt kész rá, jegeltük.

8 hónaposan már fogékonyabb volt, 10 hónaposan váltottuk ki az első (!) étkezést.


Tápszert nem kínáltál? Odébb lesz mire annyit eszik, hogy elég legyen.

Barátnőmnek 10 hónaposan is csak pár falatot eszik. Szoptatja ő is, de mivel már kevés, bizony megy a tápszer is, mert különben csak stagnál a súlya.

2017. szept. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Másabb márkájú tejpét, más ízesítésben.

Bébi ételes gyümölcspürét próbáltál? Próbáld ki pl HIPP. Vagy van a Kecskeméti abba úgy láttam van cukor is, hátha neki pont az jön be.

Vagy lehet a hőfokkal van baja, lehet túl meleg, túl hideg.

Vagy a kanál nem szimpi neki. Cumisüvegeknél szokott lenni olyan cumi ami sűrű ételekhez van esetleg ha van valami cumisüvegetek arra egy X cumi fejet venni egy próbának megérheti.

2017. szept. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is csak a korával van a gond.

A fiam is 7 hónaposan kezdett el szinte felnőtt adagokat enni.

Mi 5 hónaposan kezdtük, 7 hónapra biztosan ki volt már váltva az ebéd és az uzsonna.


Amúgy nagyon ügyes a gyermeked, az enyém majdnem 9 hónaposan sem tud darabosat enni (nem főzelékre gondolok hanem pufi, keksz, babapiskóta bármi)..

2017. szept. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%

Akkor kezdtuk a hozzataplalast, amikor a hozzataplalasra valo errttseg jeleit mutatta, ez nalunk 6,5 honaposan jott el. Kb. 1 eves koraig csak kostolgatott, 13 honaposan jutott el odaig, hogy egy adagot megevett. Most 1,5 eves, szepen eszik napi 5x, nem eroltettuk, hagytuk a sajat tempojaban enni.


Etelerzekenysege nincs esetleg? Sok baba "tudja", hogy mi a jo neki, es nem fogadja el a szilardat ilyen koran meg.

2017. szept. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%

Az anyatej kereslet-kinalaton alapszik, es szopik kozben termelodik, erdemes a babat minel tobbszor mellre tenni. 6 honaposan novekedesi ugras is van, amikor erezheted ugy, hogy keves a tej, ilyenkor kulonosen fontos, hogy sokszor erje inger a mellet, hogy megnojon a tej mennyisege. En meg mindig szoptatom a fiamat.

Elozo voltam

2017. szept. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6 hónaposan kezdtük, 1,5 éves kora után evett nagyobb mennyiséget. Szopizott, úgyhogy hízott rendesen. Majdnem 2 éves volt, amikor többet nem adtam neki, mert újra terhes lettem. Azóta eszik rendesen, de 3 hónap alatt fogyott fél kilót. Azóta visszahízta már.
2017. szept. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Cumisüveg se kell neki. Csak hogy ne legyen egyszerű. :) Játszik vele inkább, nagyon ritka, hogy tényleg szívja is.

Rengeteget szopizik, most majdnem annyit, mint az elején. Egy hónapja megjött az első vérzésem, azóta nem áll be a kereslet-kínálat.

Sajnos a folyadék sem elég, amit az anyatejből nyer. Ezért is kezdtem kóstoltatni.


Mindenkinek ment a zöld kéz!

2017. szept. 6. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!