Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ti hogy szoktátok télire...

Ti hogy szoktátok télire eltenni babátoknak a gyümölcsöket?

Figyelt kérdés
Van most itthon almám,barackom.Szeretnék belőle eltenni a kisfiamnak.Nincs tapasztalatom még!Ötleteket esetleg recepteket várok.Befőttnek hogy tudnám eltenni tartósítószer és cukor nélkül?
2017. szept. 8. 12:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Sehogy. Olyan gyümölcsöt kap amit lehet venni a boltban.
2017. szept. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az almát fölösleges, mivel egész télen frissen kapható. Én barackot, meggyet és szilvát fagyasztottam a novemberben születendő babáimnak, hogy tavaszra legyen nekik. Semmi cukros befőtt.
2017. szept. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Adagonkent lefagyasztva
2017. szept. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Biztos,h.fogok venni boltban is neki majd gyümölcsöt.De most jelenleg nagyobb mennyiség van itthon a fent említett gyümölcsökből,így gondoltam tennék el belőlük.Ha pl. barackot lefagyasztom,akkor ha majd télen felengedem akkor nem változik nagyon meg az állaga,íze?És a barackot,h.fagyasszam?Tisztítás után kockázzam fel vagy egészben szoktátok?
2017. szept. 8. 13:08
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Turmixold le, és jégkockatartóban fagyaszd. Amikor 6 hósan elkezded a ht-t még úgyse fog semmiből nagy mennyiséget megenni.
2017. szept. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Úgy is jó, ahogy az #5-ös válaszoló írja, én hámozva, felezve fagyasztottam az őszibarackot tálcán, majd fagyás után mentek zacsiba, így darabonként is lehet kivenni belőle.


Az íze nem, de a barack állaga a fagyasztási eljárás miatt nyilván változik. Én mivel "pempőnek" fogom megcsinálni a hozzátáplálás elején, nincs jelentősége. Gyümölcslevesbe is használtam ilyen módon tavaly eltett barackot (főzés végén tettem csak bele a forró levesbe, már nem forraltam) úgy nem volt más, mintha friss barack került volna bele.


A szilva egész jól bírja a fagyasztást, az kiengedve sem lesz teljesen plötyi. Szintén remek volt kiengedve Sinemilbe, tejpépbe, levesbe a nagyobbik gyerkőcnek is ezért készültem most is szilvafagyasztással.

2017. szept. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Lassan 1 éves lesz a kisfiam,így már rég elkezdtük a hozzátáplálást.Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!:)
2017. szept. 8. 13:58
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
En is jegkockatartoban tettem el amig keveset tettem el. Meg pici 5*5cmes körüli tasakokban a fagyoba. (van foliahegesztonk) előtte megmosom, megtisztitom, leforrazom, pepesitem ha olyan, stb.
2017. szept. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%

Nekem kicsi a fagyasztom, így főleg befőttnek teszem el (illetve tettem is el) a gyümölcsöket.

Tartósítószer nélkül, simán vagy kis mézzel rakom el őket. (Sőt pár üveget barna cukorral is, a levét nem issza meg. De ebből minimális mennyiséget.)


Nekem mondjuk szerencsém volt, mert tavaszra esett a hozzátáplálás, így akkor nem foglalkoztam vele. De azóta (most lesz 3 éves) fontos az állaga is, mivel pépesen max a joghurtjába teszem a gyümölcsöket.

2017. szept. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%

Így, cukor és tartósítószer nélkül, csak nem kuktában, hanem sima lábasban főzöm 15-20 percig: [link]


Sokkal finomabb, mintha fagyasztod. Barackot, meggyet, cseresznyét, szilvát és szedret tettem így el. Próbáld ki egy kisebb mennyiséggel. Felbontás után hűtőben simán bírja 1 hétig is.

2017. szept. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!